Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Cestovní pojištění na cestách do zahraničí.

Chystáte se na dovolenou nebo na menší víkendový výlet do zahraničí? Nepodceňujte cestovní pojištění
Cestovní horečka začala pracovat v plném proudu. Máte odjet a je třeba zařídit tolik věcí okolo. Hlavně aby bylo všechno sbaleno, aby se na nic nezapomnělo. Ještě v rychlosti projíždíte seznam, který jste si pro jistotu sepsali, přece jenom se říká, co je psáno to je dáno. Léky, doklady, krémy, osobní věci, tak snad je to všechno. Ne není ještě brýle a fotoaparát. Tak hotovo a může se jet. Spokojeně se podíváte na sbalené kufry a tašky. Tak ještě máte chvíli času, tak je třeba zkontrolovat byt a můžete vyjet.

Cestovní pojištění je potřeba mít zajištěno.

Už pomalu zamykáte, když tu najednou si vzpomenete na svého kolegu z práce. Jeli tenkrát s přítelkyní na hory, jen na víkend. Říkali si, jak si to užijí. Tak jestli si to užili, to se dá těžko rozlousknout. Když už totiž byli skoro na výstupu u cíle, tak si přítelkyně zvrtla kotník a ještě jak upadla, tak si udělala něco s kolenem. Co teď? Kamarád by ji dolů nesnesl, nikde nikdo a brzo měla být tma. Nedalo se nic dělat, musel zavolat místní zdravotní službu. Komplikované bylo to, že záchranáři by se nahoru nedostali s vybavením a tak musel vyletět vrtulník.
Tak stát se může na cestách cokoliv. Ovšem zde byl velký problém, ani jeden si totiž nepořídil cestovní pojištění. Spoléhali na to, že se jim nic nestane, jako při mnohých cestách před tím.
Byla to velká chyba, museli totiž sáhnout hluboko do svých úspor a veškeré výlohy zaplatit sami. Dokonce to vyšplhalo do takových čísel, že byste si koupili nové auto.
A právě na cestovní pojištění jste úplně zapomněli. Naštěstí v dnešní době se dá všechno rychle napravit skrze internet a přece jenom času je také ještě dost.

Cestovní pojištění, kde a jak hledat?

Ještě štěstí, že jste si na to vzpomněli. Zadáváte do vyhledávače cestovní pojištění a sami jste překvapeni, co tu máte nabídek. Jenomže tolik času zase není, když si někdo vzpomene na poslední chvíli. Projíždíte očima a ty se vám zastaví u nápisu TOP-pojištění. Při otevření stránek jste se zklidnili, ano to bude ono.  Garantují vám do pár minut uzavření, což je přesně to co potřebujete.
Velké červené tlačítko s názvem srovnání pojištění, vás vybízí k dalším krokům. Jde to opravdu snadno a rychle. Vyplňujete kolonky přesně tak vy je potřebujete. Kam cestujete, na jak dlouho, účel cesty, kolik lidí s vámi cestuje a všechno jde pěkně hladce. Úplně nakonec jste informováni o částce a velmi dobré je, že můžete částku uhradit platební kartou. Tak a je to všechno, můžeme v klidu odjet.

Je to vážně tak jednoduché?

Ano je. Na stránkách Top-pojištění naleznete všechny potřebné informace. Uzavřít svoje cestovní pojištění není nic složitého. Pokud byste si přece jenom nevěděli rady, funguje na stránkách i online poradna nebo se neváhejte zeptat na uvedeném telefonním čísle. Srovnávač vám vyhodnotí to nejlepší pojištění až z dvanácti nabízených pojišťoven a sestaví nabídku přesně na míru pro vás.
Jen snad jedna důležitá věc, na kterou nikdy nesmíte zapomenout. Je sice hezké, že pojištění máte vybrané, ale pokud ho nezaplatíte, není platné. Kdyby se vám cokoliv v zahraničí stalo, nebo jste vy něco zavinili, museli byste sáhnout do svých úspor a to je skutečně zbytečné. Pokud budete hradit platební kartou, máte pojištění zaplaceno ihned. Problém by mohl nastat u převodu z účtu, kdy platba bude připsána až po několika dnech.

Nikdy nespoléhejte na to, že se nic nemůže stát. Hezkou dovolenou.

5 komentářů u „Cestovní pojištění“

 1. bobalka napsal:

  Dobrá rada nad zlato, v pojišťění na cesty se vůbec nevyznám, díky za tip. Poznačím si to a když bychom někdy potřebovali, snad si vzpomenu.

 2. matylda napsal:

  Top pojištění neznám, ale bez cestovního pojištění uzavřeného u kterékoliv pojišťovny bych si za hranice netroufla. Zase tak drahé to není, riziko je větší 🙂

 3. veruska napsal:

  Když jsme jeli do ciziny, tak jsme vždycky měli všichni pojištění. Obvykle to bylo v ceně zájezdu.

 4. babicka11 napsal:

  Pokud jsme do zahraniční jeli my, nebo jezdí děti, vždycky zařizují pojištění. Bez toho by nevyjeli.

 5. Jana napsal:

  Na poslední cestě mimo republiku manžel zařizoval pojištění myslím od AXA, ale jistá si tím nejsem. Tyhle věci většinou nechávám na něj, se v nich víc vyzná. Mně ke štěstí stačí vědět, že kdyby náhodou, tak jsme pojištění a pak jsem ještě víc ráda, že se nic nestalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *