Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Pokud bychom chtěli strávit dovolenou, kde nás ze všech stran obklopí nádherná příroda, skvělé jídlo, kulturní vyžití či turistika, je správnou volbou Štýrsko.

Nemáme to nijak závratně daleko od naší republiky, nicméně dovolená Rakousko je ideální volbou pro čas strávený v nádherných a ještě navíc pestrých podmínkách. Druhá největší spolková země se nachází na jihovýchodě a hlavním městem je zde Graz neboli Štýrský Hradec. Jeho historické centrum je zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Tato metropole je prakticky vyhlášená kulturními památkami, což rozhodně není všechno. Pořádají se tady různé kulinářské akce. Během léta se rozloží přímo na náměstí, v kulisách těchto historických budov dlouhé stoly. Na nich se nabízí k ochutnávce plno kulinářských výtvorů a samozřejmě i pití. Po hodování se lze vydat trochu za jinou kulturou, a to navštívit třeba místní operu, divadlo nebo se projít v zahradách zámku Seggau.

Městský ruch je třeba vyměnit za klidnější část Rakouska

Nemusíme zacházet daleko do přírody, jelikož Štýrsko nabízí mnoho možností. Navíc krásná horská krajina má skutečně mnoho různých cestiček a dokonce si zde lze vypůjčit elektrokolo. Výhodou je, že ho nemusíme vracet na původní stanici, ale vybrat si kteroukoliv jinou. Dovolená v Rakousku nabízí ale daleko více, než si jen můžeme pomyslet. Například když si budeme chtít odpočinout a relaxovat, není problém si zařídit speciální wellness pobyt. Místní termální voda je totiž pravým elixírem života. Vyvěrá z hlubin země a někdy dosahuje teploty až 110 stupňů. Její plus je bohatství minerálů. Vyzkoušet pak můžeme i různé blahodárné účinky procedur.

Děti se rozhodně nudit nebudou

Po celém Štýrsku jsou děti vítány a rozhodně se zde nudit nebudou. Dovolená v Rakousku s dětmi bude jeden velký zážitek. Mohou si vyhrát na vysokohorském hřišti z masivního dřeva, poznávat okolní přírodu pomocí naučných stezek, nechybí zde ani dřevěná zoologická zahrada nebo velmi milé živé krávy, které dělají společnost na pastvinách a k turistům se chovají celkem přítulně.

Relax u vody

Není snad nic krásnějšího, než se zastavit u vody, která je skutečně křišťálově čistá. Taková dovolená v Rakousku u jezera přinese mnoho nádherných zážitků pro celou rodinu. Okolo nich je totiž krásná zeleň a mnohdy jsou zasazena do horské krajiny, kde stojí malebné chaloupky s možností nejen ubytování, ale i ochutnávky místních specialit. Jezera Rakousko jsou vhodná nejen na koupání, ale na větších plochách se dá skvěle surfovat nebo provádět jiné sportovní aktivity.

Dovolená na míru

Rakousko je celkově protkané vstřícností a zajímavou historií. Je v podstatě jedno, do jaké části se vydáme, všude budeme objevovat krásu okolní přírody. Sestavit si dovolenou na míru není žádný problém. Pokud jsou nějaké představy, co bychom chtěli nebo o co bychom měli zájem, tak se můžeme obrátit na odborníky, kteří tuto oblast mají prozkoumanou a mohou nám pomoci strávit čas volna podle našich představ. O zážitky v této oblasti nouze nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *