Musím s vámi sdílet nadšení z čističky vzduchu, který jsem koupila

Už dlouho jsem přemýšlela, že koupím domů čističku vzduchu. Jednak proto, v jakém kraji žijeme, jednak proto, že manžel je bývalý horník a také jsme oba kuřáci, ale hlavně proto, že manžel měl takové záchvaty kašle, že jsem se bála, že se už nenadechne. Pořád jsem hledala na internetu a porovnávala účinnost a funkce různých druhů, až jsem si vybrala tuto.

Velice účinná, skoro bezúdržbová a opravdu hodně funkční čistička

Po prvním dnu se manžel přestal dusit a i já jsem cítila velikou úlevu s dýcháním. Mám diagnostikovanou sarkoidosu a ta mě omezuje v nadechnutí. Jenže s čističkou se nadechuji o sto šest a je mi opravdu fajn. Po týdnu funkčnosti jsem vytáhla ionizační filtr, otřela vlhkým hadříkem a nevěřila jsem svým očím, jak černý hadřík byl. Navíc nemusím každý den utírat prach, který se usazuje před televizí. Prostě zmizel.

Teď přes ty vedra jí zapínáme jen na noc, a úplně to stačí.

Je bezhlučná a bere minimum energie.
Nakoupila jsem jí přes odkaz na Upozorňujeme, na Heuréce a do tří dnů byla doma.

Pokud někdo uvažujete o koupi čističky vzduchu, můžu tuto jen doporučit.
Já jsem z ní nadšená. Bobalka
Fotku jsem použila z e-shopu, kde jsem nakoupila.

23 komentářů u „Čistička vzduchu do bytu“

 1. babicka11 napsal:

  Tak co, bobalko, jak si vede čistička? U nás už běží půl roku a vše v pohodě. Jsem ráda, že ji mám.

 2. bobalka napsal:

  Také mě ještě nadšení nepřešlo. Jen mě udivuje, jak černý je ten hadřík, co s ním každý týden obtírám filtr. Je to hrůza a to jsme dýchali.

  1. babicka11 napsal:

   Taky se divím nad černým hadříkem …, a to tu nekouříme … kde se to bere??

 3. veruska napsal:

  Včera bych tu čističku zrovna potřebovala. Za barákem pracovali na poli a to bylo takového prachu, že chvíli nebyl vidět sousedovic barák.

 4. babicka11 napsal:

  Z té čističky jsem úplně nadšená, že já ji nepořídila dřív…, večer jsme měli návštěvu, menší oslava – tak byla nějaká ta cigareta, ale už je to všechno pryč … „šlapala“ celou noc – po vůni ani památky :-).

 5. babicka11 napsal:

  Fakt je, že jsem dřív obden utírala prach v pokoji (okna do ulice, kde jezdí auta a ventilace stále otevřená), tak teď se mi zdá, že ani nemám co utírat. Myslím, že jednou týdně to nyní bude stačit :-).

  1. bobalka napsal:

   Mě také ještě nadšení nepřešlo, jsem moc ráda, že jí máme a s tím prachem je to pravda. Jak píšete, ventilačky otevřený do ulice, navíc blízko Třinec, tak jsem s tím prachem bojovala celý život a teď stačí setřít max 2x týdně.

 6. Rojak napsal:

  Čistička vzduchu je hlavně dobrá pro alergiky a tam kde se hodně práší.

 7. babicka11 napsal:

  Moje zkušenost s čističkou vzduchu – vyndala jsem filtr a nestačila se divit .., jak se dnes říká – „bylo to hustý“ . Jsem ráda, že jsem si ji pořídila.

 8. Rojak napsal:

  Teď bychom spíš potřebovali klimatizaci. Protože v těch vedrech, to už je pomalu na kolaps.

 9. babicka11 napsal:

  Čističku jsem měla puštěnou i v noci, jsem zvědavá, jak bude zanesený potom ten filtr….je fakt, že až bude zavřené okno, bude to ještě účinnější.

 10. babicka11 napsal:

  Tak už mám taky čističku vzduchu doma. Dnes dorazila a už „běží“ ….taky mám stříbrnou, jako Vy. Vůbec o ní nevím, jak je tichá. Viděla jsem i dražší, a u nich recenzi,že jsou hlučné a nejde při nich spát. No, na noc bych ji asi stejně nezapínala, stačí, že tu mám větrák :-). Díky za tip, už jsem ji měla v plánu dlouho, tak jsem se konečně rozhoupala :-).

  1. bobalka napsal:

   Tak ať Vám slouží tak dobře jako nám. Myslím, že jí oceníme nejvíc, až bude zima a nebude se tak větrat.

 11. bobalka napsal:

  babičko11 dneska jsem dělala bramboráky, a schválně jsem to vyzkoušela, Bramboráky voněly jen při pečení, pak po chvilce vůně zmizela.

  1. babicka11 napsal:

   Jsem na ni moc zvědavá… 🙂 – dcera objednala pro sebe a zároveň i pro mě 🙂 jako dárek… ve čtvrtek nebo v pátek by měla dorazit.

 12. babicka11 napsal:

  My si ji asi taky koupíme …. 🙂 dám vědět. A asi i tu samou, jakou máte Vy.

  1. Ra napsal:

   jj, je dobrá, přes heureku na upo mrkněte, srovnejte, třeba ušetříte přes slevovník

 13. Rojak napsal:

  Čističky vzduchu v domácnosti jsou praktickým pomocníkem hlavně pro alergiky. Znečištění vzduchu v interiéru může být způsobeno vařením, uklízením nebo přítomností domácího mazlíčka. Vliv na stav ovzduší vašeho domova však mají také nové dekorativní předměty a jiné vybavení interiéru, které může uvolňovat plyny a prchavé organické sloučeniny.

 14. bobalka napsal:

  Opravdu můžu jen doporučit. A zmizel i cigaretový odér, jak píše babicka11. Zatím pro mě bezkonkurenční jednička. Ještě jsem vypozorovala, že od té doby, co jí používáme, tak mi není zima. Před tím jsem se pořád u počítače balila do deky a měla zmrzlé nohy, teď úplně v pohodě. Asi mám lépe okysličenou krev a tím pádem i prokrvené končetiny.

  1. babicka11 napsal:

   Uvažuji taky o koupi, vyzkoušela jste třeba i pachy v kuchyni, např. topinky, bramboráky jsou dlouho cítit….To by bylo taky fajn, kdyby se vyčistil vzduch.

  2. babicka11 napsal:

   Já si vždycky po sprše navlíknu teplé ponožky, protože jak tu večer sedím, tak mi je taky zima od nohou, jinak ne. Je fakt, že je to lepší. Když se netopí a je chladno, beru si přes košili nebo pyžamo i teplou vestu :-). Jsem ten typ se stále studenými rukami. Něco jsem si o tom přečetla: Syndrom studených končetin neboli Raynaudův syndrom se projevuje přechodným nedokrvením prstů.
   V případě sekundárního Raynaudova syndromu jsou však špatně prokrvené prsty průvodním jevem jiného onemocnění. „Mohou to být některá závažná revmatologická onemocnění, dále může být tento stav navozen aterosklerózou cév. No – a to je asi můj případ :-(.

 15. babicka11 napsal:

  Čistička vzduchu je dobrá věc, taky jsem o ní už uvažovala, zbaví to pylů, plísní a pro alergiky jak dělaná. Nehledě na to, že i ten cigaretový pach taky zmizí. Návštěvy si u nás taky párkrát zapálí. Nám to nevadí, vyvětrá se. Je fakt, že by se domů hodila.

 16. veruska napsal:

  To jste hodná, že jste se o koupi čističky podělila. Já také zvažuji koupi čističky. Když k tomu dojde, tak si koupím od vás ověřenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *