Čistička vzduchu do bytu

Musím s vámi sdílet nadšení z čističky vzduchu, který jsem koupila

Už dlouho jsem přemýšlela, že koupím domů čističku vzduchu. Jednak proto, v jakém kraji žijeme, jednak proto, že manžel je bývalý horník a také jsme oba kuřáci, ale hlavně proto, že manžel měl takové záchvaty kašle, že jsem se bála, že se už nenadechne. Pořád jsem hledala na internetu a porovnávala účinnost a funkce různých druhů, až jsem si vybrala tuto.

Velice účinná, skoro bezúdržbová a opravdu hodně funkční čistička

Po prvním dnu se manžel přestal dusit a i já jsem cítila velikou úlevu s dýcháním. Mám diagnostikovanou sarkoidosu a ta mě omezuje v nadechnutí. Jenže s čističkou se nadechuji o sto šest a je mi opravdu fajn. Po týdnu funkčnosti jsem vytáhla ionizační filtr, otřela vlhkým hadříkem a nevěřila jsem svým očím, jak černý hadřík byl. Navíc nemusím každý den utírat prach, který se usazuje před televizí. Prostě zmizel.

Teď přes ty vedra jí zapínáme jen na noc, a úplně to stačí.

Je bezhlučná a bere minimum energie.
Nakoupila jsem jí přes odkaz na Upozorňujeme, na Heuréce a do tří dnů byla doma.

Pokud někdo uvažujete o koupi čističky vzduchu, můžu tuto jen doporučit.
Já jsem z ní nadšená. Bobalka
Fotku jsem použila z e-shopu, kde jsem nakoupila.

23 komentářů: „Čistička vzduchu do bytu

 • 20.2.2018 (9:54)
  Permalink

  Tak co, bobalko, jak si vede čistička? U nás už běží půl roku a vše v pohodě. Jsem ráda, že ji mám.

  Reagovat
 • 9.8.2017 (22:41)
  Permalink

  Také mě ještě nadšení nepřešlo. Jen mě udivuje, jak černý je ten hadřík, co s ním každý týden obtírám filtr. Je to hrůza a to jsme dýchali.

  Reagovat
  • 3.9.2017 (0:39)
   Permalink

   Taky se divím nad černým hadříkem …, a to tu nekouříme … kde se to bere??

 • 9.8.2017 (11:32)
  Permalink

  Včera bych tu čističku zrovna potřebovala. Za barákem pracovali na poli a to bylo takového prachu, že chvíli nebyl vidět sousedovic barák.

  Reagovat
 • 3.8.2017 (8:50)
  Permalink

  Z té čističky jsem úplně nadšená, že já ji nepořídila dřív…, večer jsme měli návštěvu, menší oslava – tak byla nějaká ta cigareta, ale už je to všechno pryč … “šlapala” celou noc – po vůni ani památky :-).

  Reagovat
 • 12.7.2017 (9:11)
  Permalink

  Fakt je, že jsem dřív obden utírala prach v pokoji (okna do ulice, kde jezdí auta a ventilace stále otevřená), tak teď se mi zdá, že ani nemám co utírat. Myslím, že jednou týdně to nyní bude stačit :-).

  Reagovat
  • 16.7.2017 (23:22)
   Permalink

   Mě také ještě nadšení nepřešlo, jsem moc ráda, že jí máme a s tím prachem je to pravda. Jak píšete, ventilačky otevřený do ulice, navíc blízko Třinec, tak jsem s tím prachem bojovala celý život a teď stačí setřít max 2x týdně.

 • 9.7.2017 (9:12)
  Permalink

  Čistička vzduchu je hlavně dobrá pro alergiky a tam kde se hodně práší.

  Reagovat
 • 8.7.2017 (12:04)
  Permalink

  Moje zkušenost s čističkou vzduchu – vyndala jsem filtr a nestačila se divit .., jak se dnes říká – “bylo to hustý” . Jsem ráda, že jsem si ji pořídila.

  Reagovat
 • 28.6.2017 (15:08)
  Permalink

  Teď bychom spíš potřebovali klimatizaci. Protože v těch vedrech, to už je pomalu na kolaps.

  Reagovat
 • 28.6.2017 (0:19)
  Permalink

  Čističku jsem měla puštěnou i v noci, jsem zvědavá, jak bude zanesený potom ten filtr….je fakt, že až bude zavřené okno, bude to ještě účinnější.

  Reagovat
 • 22.6.2017 (13:40)
  Permalink

  Tak už mám taky čističku vzduchu doma. Dnes dorazila a už “běží” ….taky mám stříbrnou, jako Vy. Vůbec o ní nevím, jak je tichá. Viděla jsem i dražší, a u nich recenzi,že jsou hlučné a nejde při nich spát. No, na noc bych ji asi stejně nezapínala, stačí, že tu mám větrák :-). Díky za tip, už jsem ji měla v plánu dlouho, tak jsem se konečně rozhoupala :-).

  Reagovat
  • 25.6.2017 (23:06)
   Permalink

   Tak ať Vám slouží tak dobře jako nám. Myslím, že jí oceníme nejvíc, až bude zima a nebude se tak větrat.

 • 16.6.2017 (22:48)
  Permalink

  babičko11 dneska jsem dělala bramboráky, a schválně jsem to vyzkoušela, Bramboráky voněly jen při pečení, pak po chvilce vůně zmizela.

  Reagovat
  • 21.6.2017 (0:16)
   Permalink

   Jsem na ni moc zvědavá… 🙂 – dcera objednala pro sebe a zároveň i pro mě 🙂 jako dárek… ve čtvrtek nebo v pátek by měla dorazit.

 • 15.6.2017 (14:07)
  Permalink

  My si ji asi taky koupíme …. 🙂 dám vědět. A asi i tu samou, jakou máte Vy.

  Reagovat
  • 15.6.2017 (18:39)
   Permalink

   jj, je dobrá, přes heureku na upo mrkněte, srovnejte, třeba ušetříte přes slevovník

 • 8.6.2017 (8:45)
  Permalink

  Čističky vzduchu v domácnosti jsou praktickým pomocníkem hlavně pro alergiky. Znečištění vzduchu v interiéru může být způsobeno vařením, uklízením nebo přítomností domácího mazlíčka. Vliv na stav ovzduší vašeho domova však mají také nové dekorativní předměty a jiné vybavení interiéru, které může uvolňovat plyny a prchavé organické sloučeniny.

  Reagovat
 • 7.6.2017 (21:12)
  Permalink

  Opravdu můžu jen doporučit. A zmizel i cigaretový odér, jak píše babicka11. Zatím pro mě bezkonkurenční jednička. Ještě jsem vypozorovala, že od té doby, co jí používáme, tak mi není zima. Před tím jsem se pořád u počítače balila do deky a měla zmrzlé nohy, teď úplně v pohodě. Asi mám lépe okysličenou krev a tím pádem i prokrvené končetiny.

  Reagovat
  • 8.6.2017 (0:18)
   Permalink

   Uvažuji taky o koupi, vyzkoušela jste třeba i pachy v kuchyni, např. topinky, bramboráky jsou dlouho cítit….To by bylo taky fajn, kdyby se vyčistil vzduch.

  • 8.6.2017 (16:42)
   Permalink

   Já si vždycky po sprše navlíknu teplé ponožky, protože jak tu večer sedím, tak mi je taky zima od nohou, jinak ne. Je fakt, že je to lepší. Když se netopí a je chladno, beru si přes košili nebo pyžamo i teplou vestu :-). Jsem ten typ se stále studenými rukami. Něco jsem si o tom přečetla: Syndrom studených končetin neboli Raynaudův syndrom se projevuje přechodným nedokrvením prstů.
   V případě sekundárního Raynaudova syndromu jsou však špatně prokrvené prsty průvodním jevem jiného onemocnění. “Mohou to být některá závažná revmatologická onemocnění, dále může být tento stav navozen aterosklerózou cév. No – a to je asi můj případ :-(.

 • 6.6.2017 (8:12)
  Permalink

  Čistička vzduchu je dobrá věc, taky jsem o ní už uvažovala, zbaví to pylů, plísní a pro alergiky jak dělaná. Nehledě na to, že i ten cigaretový pach taky zmizí. Návštěvy si u nás taky párkrát zapálí. Nám to nevadí, vyvětrá se. Je fakt, že by se domů hodila.

  Reagovat
 • 5.6.2017 (21:24)
  Permalink

  To jste hodná, že jste se o koupi čističky podělila. Já také zvažuji koupi čističky. Když k tomu dojde, tak si koupím od vás ověřenou.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *