Městské slavnosti Děčín.

Jako každý rok, tak i letos se budou konat Městské slavnosti. Vše se odehrává vždy o víkendech v květnu. Rozhodně doporučuji se na ně přijet podívat. Kdo má rád ohňostroje, nechť se v Děčíně 13. května (pátek), kdy vše začíná, objeví na Tyršově mostu, odkud je parádní podívaná. Ohňostroj je doprovázen hudbou, téma ještě město nezveřejnilo.

V sobotu 14. května se pak přijďte podívat na Hudební festival Labe a zasoupeřit si v závodech Adrenaline Challenge, který se bude nacházet pod zámkem Na Nábřeží (Z Tyršova mostu to nepřehlédnete). Minulá léta se tam odehrávaly různé disciplíny a předešlý rok k tomu přibyla další akce – chůze na skákacích botách (Překvapilo mě, že to bylo zadarmo).

Kdo neholduje adrenalinu, ale dává přednost umění, doporučuji se zastavit Na Mariánské louce, kde budou výtvarníci a sochaři.

Další víkend od 21. do 22. května budou na zámku probíhat historické trhy májové. Tato akce je velmi povedená a chodím na ni už několik let. Najdete zde mnoho postav ve středověkém oblečení a rádi se s vámi vyfotí. Kdo má rád trdelníky a tradiční výrobky, je na správném místě. Minulá léta byla různě po zámeckém areálu stanoviště, kde děti plnily úkoly, za které dostaly odměny. Proto nezapomeňte vzít své děti.

Na stránkách města Děčín bude podrobnější popis akcí. Doufám, že i letos bude vše krásně vymyšlené. Proto neváhejte a rozhodně přijeďte do Děčína.

5 komentářů u „Město Děčín“

 1. matylda napsal:

  Děčín je od nás hódně z ruky. Znám ho pouze z televize a občas taky ještě sbírám zbytky znalostí ze školní výuky. Nebývaly tam kdysi loděnice?

 2. blaju napsal:

  V Děčíně jsem byla jako malá holka a už si toho moc nepamatuji asi mě moc neoslovil, no nevím.

 3. bobalka napsal:

  Děčín je město, kde jsem jako malá trávila prázdniny u babičky. Vždycky mě připadalo takové tajuplné. Domy tak blízko skály, že sis na ní mohla sáhnout, veliká řeka, která mi jako malé holce připadala obrovská, Kamenný potok, kde jsme se chodili ráchat, a veliké lodě, které proplouvaly majestátně přímo pod námi. Bylo to pro mě něco úžasného. Teď už jsem tam nebyla skoro 30 let. Škoda, ráda bych se tam znova podívala a prošla stará místa, které si paamatuji ze vzpomínek.

 4. veruska napsal:

  V Děčíně jsme byli na výletě na základní škole. Určitě i někde v okolí, ale kdo si to má pamatovat po 42 letech.

 5. babicka11 napsal:

  Do Děčína jsme se podívali, hlavně na monumentální zámek, když jsme jeli za švagrovou, která bydlela v Benešově nad Ploučnicí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy