Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Zapojíme babičku.

Protože mladí rodičové jsou většinou zaměstnaní a hlavně v dopoledních hodinách, dostala jsem nabídku.

Vnouček prvňáček mě poprosil, abych se na něj přišla podívat do školy, že mají den otevřených dveří.
Slíbila jsem a přišla včas, abych nevyrušovala při vyučování.

Bylo tam již 5 maminek a jeden tatínek já a jedna babička.
První hodina začíná, paní učitelka nás přivítala, otočila se a k mému údivu , podala si velkou harmoniku, za kterou její drobná postava skoro nebyla vidět. Zahrála veselou písničku, kterou již děti znaly a hlasitě si s paní učitelkou zazpívaly za doprovodu harmoniky.

Pokračovalo vyučování. Byla hodina matematiky,děti si zopakovaly učivo, které už znaly a paní učitelka přistoupila k novému učivu, které mi vyrazilo dech.
Opět si na sebe vzala harmoniku a učila děti počítat pomocí jednodých písniček. Děti se hlásili o překot a velmi je to bavilo.Najednou paní učitelka řekla odpočinek: otevřela okno děti se seběhly na připravený kobereček a ,kde si s nima 5 minut hrála pohybové hry.
Když se děti protáhly, pokračovali v učení.

Na závěr paní učitelka opět zahrála na harmoniku a to už s dětma zpívali i rodiče a dokonce někde ukápla i slzička dojetím. Benula.

7 komentářů u „Den otevřených dveří ve škole“

 1. babicka11 napsal:

  Den otevřených dveří se u Nikolky nekonal, jen pozvali rodiče a dali seznam, co dítěti opatřit. Už to má všechno doma. Jen na tělesnou výchovu musí mít krátké kalhoty, dlouhé kalhoty, tepláky, dvě trička, dvě mikiny, cvičky, sportovní obuv. K tomu boty na přezutí do třídy a navíc jedny boty na ven – v případě, že by byly ty jedny promáčené. Syn říkal, že tolik věcí nechtěli ani ve školce.

 2. babicka11 napsal:

  Nevím, jak se bude Nikolce ve škole líbit, zatím říká, že se těší na přestávky :-). Je fakt, že u ničeho dlouho nevydrží, ale to je snad ještě v tomto věku normální. Je zapojená zatím do angličtiny, ale to už ji nebaví, chodí na kreslení, a to už ji taky prý nebaví. Chodila do tanečku, na jógu, tam už chodit nechce. Teď by chtěla chodit hrát na piano, no – my doma piano máme, tak by to nebyl takový problém, kdyby ji to bavilo. Asi furt hledá pro sebe to nejlepší.

 3. pskrob napsal:

  taková škola by se mi taky líbila, vnučka jde do školy za 2 roky tak jsem zvědavý jaký to tam bude mít

 4. matylda napsal:

  Když byly děti malé, taky mívaly den otevřených dětí. Ale takhle zajímavé to nebylo. Spíše klasická výuka, kdy se paní učitelka ptala dětí, (jež tam měly rodiče) na to, na co dokázaly odpovědět.

 5. blaju napsal:

  tak to byl určitě velice pěkný zážitek a děti mají štěstí na paní učitelku, kterou to zatím baví

 6. bobalka napsal:

  Tak to byla hodná paní učitelka, takové učení se určitě dětem líbí. Bohužel to není všude.

 7. babicka11 napsal:

  To muselo být pěkné, pokud vím, tak se u nás nic takového nekonalo. Škoda, děti by se pochlubily, co už umí a rodiče by viděli, jak to tam probíhá. Letos budeme mít také jednu školačku, tak uvidím, jestli nebude nějaká změna. Určitě i ona by to uvítala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *