Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Sbírání víček nebo oblečení známe všichni. Na dobročinném jarmarku jde o pomoc účinnější.

Skupinka lidiček ze středočeského kraje se poprvé zorganizovala tento rok, kdy bylo účelem jarmarku pomoci pánovi, kterému shořel nově opravený dům, neměl tedy prostředky na opravu ani jiné věci.

sovičky

Sousedům jeho osud nebyl lhostejný a zorganizovali trhy, kde se prodávaly ručně vyráběné maličkosti, koláčky a jiné drobnosti.

Asi si říkáte, vždyť to jsou obyčejné trhy, to je u nás taky. Není.
Veškeré peníze, které se vydělaly, šly na pomoc pánovi.
Navíc si návštěvníci mohli užít doprovodný program pro děti i dospělé.

Já jsem upekla a dala na jarmark tyto sovičky.

 

 

Příští rok 5.5.2018, se v obci Chodouň koná další dobročiný jarmark.

Pomáhat se bude tentokrát malé bojovnici Adélce, která po rakovině oka o něj bohužel nakonec přišla a stále ještě nemá vyhráno. Znáte to ze zpráv a dalšího. Léčby jsou nákladné, a i když nemocným pomáhají nadace jako třeba Dobrý anděl, stále to nestačí. Stát ani pojišťovny to taky neřeší, takže si musíme pomáhat mezi sebou.

Proč tohle ale píšu.

Do středních Čech to mám daleko, i tak chci ale pomoci. Organizátoři projektu si mě našli vlastně sami na sociální síti nejspíš přes některé mé přátele. Doma šiju klíčenky, tak mě požádali, jestli bych jim pár kousků nevěnovala právě na jarmark.

Po pátrání, o co vlastně jde, jsem souhlasila, vždyť jsem Dobroteta.

dobroteta

dobroteta

 

Zapojit se tedy můžete i vy.

Pokud něco tvoříte a rádi byste pomohli, pošlete balíček s výrobky Jarmarku. Anebo, jestli znáte kolem sebe někoho, kdo pomoc potřebuje, můžete se inspirovat a uspořádat podobnou akci sami.

Mně už v hlavě hlodá myšlenka na pomoc malé Emičce, která je závislá na léčbě v lázních Klimkovice, ale 80 tisíc si obyčejný člověk z peněženky jen tak nevytáhne.

Každý můžeme pomáhat, nejen penězi, ale i skutkem, radou nebo jen tím, že budeme oporou. Jana

4 komentáře u „Dobročinný jarmark“

 1. matylda napsal:

  Za všechny tyhle akce, které pomáhají potřebným , díky. I těm, kteří do nich přispívají 🙂

 2. Jana napsal:

  Je to skvělá akce a já doufám, že se trošku rozšíří i do jiných končin. Takových Adélek je všude plno, viz u bobalky Stelinka, u nás máme Emičku. Textil teď budeme odvážet do azylového domu pro mamky s dětmi, jinak taky dáváme na červený kříž. Je toho plno, práce dost, ale jak je chvilka, tak sovičkuji. 🙂

 3. bobalka napsal:

  To je krásná myšlenka, tady u nás na Těšínsku se taky sbírají víčka pro Stelinku, je to malá bojovnice. S textilem to máme také vyřešené, stojí nám před barákem azylový kontejner, kam dáváme oblečení po Martince. Ještě u nás Charita pořádá už třetím rokem akci vždy před vánocemi a jmenuje se „Krabice od bot“. Do té děti naskládají hračky, nebo pastelky a jiné maličkosti, napíší pro jak staré dítě to je, zabalí a odnese na Charitu, oni se už postarají, aby každé dítě v dětském domově a v azylových domech dostalo dáreček. Je to hezké.

 4. babicka11 napsal:

  Pomoci dětem či starým lidem není nikdy dost. O této akci nic nevím, jen také sbíráme víčka, darovali jsme spoustu věcí Červenému kříži, občas se tu koná bazar se starší použitou textilií, kam jsem odnesla dětské ošacení, deky, ručníky, ale také věci do školy, jako třeba tužky a bloky, také hodně knížek a hraček. Jsem ráda, že to zas někomu jinému pomůže. Každý nemá dostatek peněz na nové věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *