Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Možná si taky říkáte, že dovolená je od toho, abyste si odpočinuli, takže se vám tam nemůže nic stát. Víte, kolik lidí si to samé říkalo už před vámi, pak ale byli zaskočeni, když museli vyhledat ošetření a museli za něj doplácet? Neriskujte svoje úspory a na dovolenou si sjednejte cestovní pojištění. Nestojí svět, vy ale budete klidnější a budete mít i jistotu, že o vás bude v případě potřeby dobře postaráno.

Cestovní pojištění po ČR i do zahraničí

Komu z nás se ještě nestalo, že krátce před odjezdem na dovolenou musel řešit nemoc nebo jinou svízelnou situaci? To se pak do poslední chvíle bojíte nejen toho, zda odjedete, ale taky si říkáte, že když se tak nestane, přišli jste o všechny peníze, které jste do dovolené investovali. A je jedno, zda je cílem zákoutí ČR, nebo nějaká exotická destinace. Cestovní pojištění se prostě vyplatí vždy.

Víte, že nestačí ani celoroční pojistné ke kartě nebo evropský průkaz pojištění? U pojištění ke kartě jsou zádrhelem nízké pojistné limity, které škodu většinou nepokryjí, u evropského průkazu pojištění zase to, že se můžete nechat ošetřit jen ve státním zařízení, i tam po vás ale mohou chtít nejrůznější doplatky. A že nemusí být vůbec malé.

Co cestovní pojištění může obsahovat?

Každá dovolená je jiná, cestovní pojištění je třeba přizpůsobit na míru vašim potřebám. Než se podíváme na to, co cestovní pojištění obsahuje a co si můžete připojistit, je důležité si říct, že při sjednání pojištění na cesty nesmíte v žádném případě podcenit pojistné limity.

Na dovolenou u moře v Evropě chtějte minimální pojistné krytí 3 miliony korun, na zimní lyžařskou dovolenou už své požadavky zvyšte na 5 milionů korun. No a stejná částka je minimem i pro dovolenou mimo Evropu.

Zdroj: fotobanka

Ale zpět k tomu, co může cestovní pojištění obsahovat. Pojištění léčebných výloh je samozřejmostí, stejně jako nějaký stupeň asistenčních služeb. Co si můžete připojistit?

  • Lepší asistenční služby, které vám budou oporou 24 hodin denně 7 dní v týdnu a pomohou vám zvládnout nestandardní situaci v zahraničí. Co si budeme povídat, když se něco stane, začneme panikařit, když pak na nás někdo mluví cizí řečí, jsme z toho nesví, a to i když řeč perfektně ovládáme. Asistenční služby nám v komunikaci pomohou, mohou zařídit i ošetření ve smluvním zařízení.
  • Úrazové pojištění, abyste měli jistotu, že i když se po návratu z dovolené budete muset nějakou dobu s úrazem léčit, výpadek příjmu nebude tak hrozný. Za každý den léčby úrazu dostanete předem domluvenou částku a je jedno, zda ji použijete na kompenzaci ztraceného příjmu nebo třeba na rehabilitace apod.
  • Pojištění proti stornu. Tak o tomhle jsme se už zmiňovali, není nic horšího než třeba den před odjezdem zjistit, že nikam nemůžete. Do dovolené jste investovali dost peněz, díky pojištění storna většinu můžete získat v určitých případech zpět.
  • Pojištění odpovědnosti za škodu, protože i na dovolené se může stát, že někomu jinému způsobíte škodu. Rozbijete nedopatřením vázu, zničíte oblečení apod. Pokud za tím nebude úmysl, může škodu vykrýt právě pojištění odpovědnosti.
  • Pojištění proti ztrátě zavazadel. Ano, i to se stává. Kufr se cestou ztratí, někdo vám může ukrást i kabelku. Pořízení nových věcí něco stojí, když si svůj majetek na cesty pořídíte, může vám škodu proplatit pojišťovna.

Víte, že cestovní i jiná pojištění si můžete sjednat online a díky tomu i ušetřit? Porovnáte na jednom místě nabídky různých pojišťoven, navíc možná dostanete i nějakou výhodnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *