ubytování, jídlo i pití bylo moc dobré, kdybych na tom byla líp, zopakovala bych si to.

Nejednou jsme využili nabídky na různé výlety lodí mimo program. Pochopitelně jsme toho využívali, když přece když už někde jsme, tak chceme vidět co nejvíc a ne jen ležet u vody. Jeli jsme třeba lodí, kde bylo vidět na dno moře včetně všech těch ryb a všeho, co dno ukázalo. To se nám asi líbilo ze všeho nejvíc.

Jiný zážitek jsme měli při vystupování ze člunu na malém ostrůvku, kde člun nemohl dorazit až úplně ke břehu, tak jsme vlastně vystupovali – vyskakovali přímo do moře.

Sice nás to trochu zarazilo, ale krásné počasí, teplé moře a následující procházka – za chvíli jsme na „strasti“ zapomněli. Byli jsme na tom všichni stejně, nakonec jsme se tam i vykoupali.

Jinde zas jsme si půjčili skútr a vydali se 40 km vzdáleného bankomatu, protože jsme skoro všechno utratili :-). No, cestu už bych nechtěla absolvovat, mimo velkého větru ještě velké výmoly, někde i „utržený“ kus silnice a většinou dost veliké srázy bůh ví kam, muselo se jet pomalu kvůli bezpečnosti.

Cestou jsme potkávali i pouliční prodejce s vaky zboží různého druhu, které měly hlavně ženy naloženy na oslech …, taky pláž, kde normálně chodila stáda koz …, jo, zážitky byly a je na co vzpomínat.

Jen tu pevnost Boyard jsem nestihla. Tak se na ni občas podívám na internetu :-).

5 komentářů u „Dovolená na Menorce i na Malorce byla úžasná“

 1. bobalka napsal:

  Krásné fotky, tam by se mi líbilo, snad se ještě někdy k moři dostanu.

 2. Rojak napsal:

  Dovolená na Mallorce, to jsou dlouhé písčité pláže, slunné podnebí a hotely se skvělým turistickým zázemím. Mallorca, největší ostrov ze souostroví Baleáry, patří mezi nejoblíbenější destinace při pobřeží Středozemního moře. Navzdory tomu při své dovolené na Mallorce narazíte na neporušenou přírodu. Je tu opravdu nádherně a opravdu si tady odpočinete a přijdete na jiné myšlenky.

 3. babicka11 napsal:

  Na tuto dovolenou vzpomínám moc ráda, tam se už nepodívám, ale takových míst je hodně, kam bych se zajela ještě podívat. Aspoň, že máme auto a zajedeme třeba na Kokořín, kde si na hrad mohu pomalu „sáhnout“ ze silnice z okénka auta.

 4. babicka11 napsal:

  Já bych se tak ráda vypravila někam do zahraničí, ale nevím, jak to letos dopadne. Na jednu stranu chtít – je hezká věc a něco pro to udělat, taky. Na druhou stranu vidím, že už mám na to málo sil. Včera jsem byla na nákupech, jen dva obchody a asi 4 hodiny chození mě docela zmohly, byla jsem docela unavená. Dnes jen dvě hodiny venku a jsem ráda, že jsem doma. Zřejmě už to není pro mě, bohužel. Nesmím na to moc myslet, není mi pak dobře ani na duši. 🙁

 5. veruska napsal:

  Kdybych byla na dovolené v blízkosti pevnosti Boyard, tak vyrazím nejdříve tam, abych o to nepřišla. To by byl pro mě ohromný zážitek.
  Vím, že na pevnost nepouštějí, ale i ta projížďka na člunu kolem pevnosti by stála za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *