Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Cestování do zahraničí doba moc nepřeje a také možnosti v Česku jsou poměrně omezené. Sledujte tedy situaci a vyjeďte ve chvíli, kdy jsou hotely a penziony otevřené. Do jižních Čech by totiž byla škoda zamířit pouze na otočku.

Jižní Čechy jsou regionem rybníkářství a minimálně rybník Rožmberk stojí za zhlédnutí. Je největší v celé ČR a nachází se jen kousek od Třeboně, proto je nejlepší sehnat si rovnou ubytování v Třeboni. Toto město je krásné, za návštěvu stojí zdejší renesanční zámek s alchymistickou dílnou. Třeboň je známí i svými rašelinnými lázněmi.

Český Krumlov je naším klenotem

Milovníci malebných městeček nechť si najdou ubytování přímo v Českém Krumlově. Tato perla mezi českými městy láká každoročně hromady zahraničních turistů, zejména těch asijských, tak letos využijte toho, že tu nejsou. Z levnějších variant ubytování lze doporučit například tříhvězdičkový Penzion Thallerův dům jen 10 minut pěšky od krumlovského zámku.

Český Krumlov nabídne všechno, co průměrný turista hledá. Objevíte zde spoustu krásných míst, nádherné výhledy i výborné pochoutky. Kam se hrabe Praha!

Unikátní atrakcí je divadlo s otáčivým hledištěm

Krumlov má mnohá „nej“ a jedním z nich je i divadlo s otáčivým hledištěm. Jde o venkovní divadlo, takže představení si tady užijete spíš během teplých měsíců. Pokud vás dovolená v jižních Čechách čeká v zimě, můžete si jít areál aspoň prohlédnout.

Nezapomenutelná Červená Lhota

Když už si dohodnete ubytování v Jižních Čechách, určitě si udělejte výlet také na státní zámek Červená Lhota. Mezi všemi krásnými českými hrady a zámky je tento opravdu raritou stojící za vidění. Nachází se, jak jinak než u rybníka, točila se zde spousta pohádek v čele se známou Zlatovláskou.

Jižní Čechy opravdu mají co nabídnout. Najděte si ubytování na Hotel.cz a vydejte se tam, dokud nejsou plné turistů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *