Vyrostli jsme na Wengeru

Kdybyste navštívili obchod Helveti v pražském Karlíně před 7 lety, našli byste ve vitrínách jedinou značku – švýcarský Wenger. Tomu také odpovídal i specializovaný eshop HodinkyWenger.cz, který shodou okolností běží dodnes. A i když se od té doby nabídka tamního hodinářského obchodu rozrostla na téměř dvacítku značek, pořád razí heslo, že „méně je více” a nejčastěji sází na švýcarskou kvalitu.

„Když začínáte podnikat, je důležité zvolit kvalitní produkt. Já jsem měl vzhledem k lásce k hodinkám jasno docela rychle. Hodinky Wenger jsem v té době už sám nosil na zápěstí a věděl jsem, že značka má zákazníkům co nabídnout. Nechtěli jsme jít cestou co největší nabídky, ale naopak se specializovat a nabízet značky, s nimiž máme sami zkušenost. Z jedné značky je dnes 18, ale Wenger je pro nás pořád srdcová záležitost,” prozrazuje majitel obchodu Helveti, Jiří Štencek, o začátcích svého podnikání.

Od nožů k hodinkám

Jestli vám název Wenger zní povědomě, není to náhoda. Wenger patří mezi nejznámější švýcarské výrobce kapesních nožů. Hodinky do jeho nabídky přibyly na konci minulého století a produktové řady se každým rokem rozrůstají. Slávy kapesních nožů nedosáhly, ale příchod jedné z řad, Wenger Sea Force, znamenal pro značku velký úspěch. Zákazníci si ji oblíbili natolik, že každý rok do ní přibyl nový model a letos se dočkala redesignu.

Řada Sea Force za velmi dostupnou cenu nabízela univerzální sportovní hodinky s odolnou konstrukcí, která je chránila před nejrůznějšími typy poškození.
„Mnohokrát jsem jejich kvalitu testoval, například na trecích zasněženým Laponskem, deštivým Islandem nebo během aktivní dovolené ve slunném Španělsku při výstupu na Mulhacén.
Denně musely snášet velké výkyvy teplot, kontakt se sladkou i slanou vodou a stovky otřesů při chůzi s trekovými hůlkami po horách. Všechny tyto vlivy se možná zdají bezvýznamné, ale hodinkám škodí,”
doplňuje Jiří Štencek.

Na největším hodinářském veletrhu Baselworld ale letos Wenger ukázal, že nechce zůstat jen u sportovních hodinek. Nová kolekce přinesla spoustu volnočasových modelů, které se hodí ke košili na pracovní schůzku i pro aktivní víkend. Nositel se tak vůbec nemusí zamýšlet nad tím, zda jsou hodinky dostatečně společenské pro kombinaci s oblekem, nebo naopak dostatečně odolné na sport a prakticky je nemusí z ruky sundávat. Pro příznivkyně švýcarských hodinek Wenger navrhl kolekci elegantních hodinek se srdcem na ciferníku.

Švýcarské hodinky jako dostupný luxus

Švýcarské hodinky platí za synonymum kvality a spolehlivosti i dnes a jejich obliba stoupá i díky značkám jako je Wenger. Vyvracejí totiž mýtus, že pořízení švýcarských hodinek znamená investici začínající na desítkách tisíc korun. S průměrnou cenou hodinek okolo 6000 Kč se v České republice řadí mezi nejoblíbenější značky, jejichž produkty se pyšní dodatkem „swiss made”. Podobný úspěch na českém trhu zaznamenala i další z tradičních švýcarských hodinářských značek, oblíbená zejména u fanoušků motosportů – Certina.

Tento trend potvrzují i hodináři z karlínského obchodu Helveti: „Švýcarské hodinky u nás tvoří téměř polovinu portfolia a zájem o ně rozhodně neklesá. Vybírají si je jak fanoušci hodinařiny, tak ti, kdo se rozhodli hodinky věnovat jako dárek a chtějí mít jistotu, že budou kvalitní. Švýcarské hodinky jsou pojem, který má ve světě současné hodinařiny stále svou váhu a my jsme pyšní, že jedna švýcarská značka stála i na našem začátku.”

 

 

 

5 komentářů u „Helveti.cz“

 1. veruska napsal:

  Také hodinky nenosím. I když by se mi někdy moc hodily. Venku bych je využila, protože než vytáhnu mobil, abych se podívala na čas, tak s hodinkami by to bylo rychlejší.

  1. babicka11 napsal:

   Mobil nosím v kapse kabátu, je to rychlé se kouknout na čas. V tašce ho nenosím.

 2. bobalka napsal:

  Hodinky se mi líbí na mužské ruce, já je nosila také, ale co mám mobil, hodinky, jako by pro mě přestali existovat, někde je mám založené v šuplíku a bez mobilu ani ránu.

 3. babicka11 napsal:

  Hodinky nosí spíš starší generace, nebo s manažerskou funkcí. Mladí spíš čučí do mobilu. Mladá nejsem, a taky čučím do mobilu. Hodinky nenosím.

 4. Rojak napsal:

  Hodinky Wenger neznám a když hodinky, tak mi stačí naše Primky. V poslední době, ale hodinkám stejně odzvání, protože jak jsou mobily, bez kterých se už nikdo neobejde, tak hodinky vlastně už tolik nepotřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy