O víkendu 28.-29.7. 2018 se mohou všichni návštěvníci Moravského krasu těšit na velkolepé oslavy 750 let od první písemné zmínky o obci Holštejn.

Tyto slavnosti by si neměli nechat ujít zejména všichni milovníci středověku. Bohatý program bude zaměřen právě na něj. Na své si však přijdou také milovníci speleologie a je připraven i program pro děti.

Zahájení proběhne v sobotu ve 12 hodin, a to příjezdem družiny pana Hartmana z Holštejna, který byl zakladatelem hradu. Po zhlédnutí průvodu v historických kostýmech se návštěvníci mohou zúčastnit křtu Almanachu, který při této příležitosti vychází.

Program bude pokračovat vystoupením skupin historického šermu. Sportovní nadšenci se mohou těšit i na turnaj v lukostřelbě. Středověkou atmosféru dokreslí dobový jarmark, dobový vojenský tábor či ukázka historických řemesel.

Hrad Holštejn získal svůj název z německého Hohl stein – dutá skála.

Pod hradem se totiž ukrývá tajuplná jeskyně Hladomorna, kterou si zájemci budou moci prohlédnout výjimečně ne pouze za svitu čelovky, ale pro tuto příležitost krásně osvětlenou.

„Na místě návštěvníkům rádi podáme informace nejen o Hladomorně, ale i o dalších jeskyních Moravského krasu,“ říká speleolog Jan Fatka.

Starosta obce Petr Mynařík doplňuje:

„Za návštěvu určitě stojí i běžně nepřístupná Holštejnská jeskyně, kde se budou konat prohlídky s odborným výkladem místních jeskyňářů. Jelikož je ale kapacita jeskyně omezená, je nutné se na prohlídku předem zaregistrovat u hlavního pódia.“

Holštejnská jeskyně

Ti, kteří propadli kouzlu jeskyní Moravského krasu, jistě ocení promítání filmů se speleologickou tematikou, které bude probíhat od 18 hodin pod hradem.

Organizátoři samozřejmě nezapomněli ani na děti, ty se tak mohou vyřádit na skákacím hradu, projet se na koních nebo se s rodiči pokochat vyhlídkou z horkovzdušného balonu.

Sobotní program vyvrcholí ve večerních hodinách hudební produkcí – nejdříve vystoupí v 19 hodin historizující rocková skupina Lucrecia Borgia, pak bude ve 21 hodin následovat rocková zábava se skupinou Poseidon. Od tance si pak všichni mohou odpočinout u ohňové show skupiny Tartas, která začne ve 23:30.

Neděle se ponese v poklidnějším duchu – k poslechu zahraje dechovka Holóbkova mozeka, k vidění bude Divadlo bez střechy a vše pak zakončí koncert folkrockové skupiny Evelína.

Kontakt:

Ing. Petr Mynařík (starosta obce), tel.: 737 243 906, e-mail: ou.holstejn@holstejn.eu
Svatoslava Machalíková, tel.: 723 135 139

Info:
https://www.facebook.com/holstejnskeslavnosti/

www.holstejn.eu

Pozvánka na slavnost

2 komentáře u „Holštejnské slavnosti nabídnou o víkendu 28.-29.7. 2018 otevřené jeskyně“

  1. veruska napsal:

    Tak to bude opravdu velkolepá oslava. Ale bohužel daleko.

  2. babicka11 napsal:

    Od nás trochu z ruky, jedině, že by si děti udělaly výlet ….pokud by je to bavilo. Milovníci středověku zrovna nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy