Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Hulín je město ve Zlínském kraji. Žije zde přes sedm tisíc obyvatel a leží šest kilometrů od okresního města Kroměříž. Prnví zmínka pochází z roku 1224, ale město pravděpodobně vzniklo o hodně dřív. Četné požáry a válečná tažení způsobili, že se zachovalo jen málo písemných dokladů.

Od výstavby severní dráhy v roce 1841 se stalo město důležitým dopravním uzlem. Z památek tu je například kostel Svatého Václava nebo kaple svaté Anny. Můžeme se i pyšnit dobrým výběrem kvalitních restaurací, napřiklad pizzerie Bontasi, nebo další pizzerie a burger bar Bronz. Blízko radnice je restaurace Lípa. Samozřejmostí je hned několik hospod a baru, bohužel žádný nonstop.

Hned za městem se nachází motel Jerry, jediné ubytování v okolí. Na druhém konci je nevěstinec. Sportovní nadšenci mohou běhat zachovalou krajinou, nebo navštívit workoutové hřiště. Pravidelně tu probíhá kroužek boxu a po městě je asi pět hřišť, které utěší všechny zájemce týmových sportů.

Pavel

4 komentáře u „Hulín“

 1. bobalka napsal:

  Jih Moravy vůbec neznám, Hulín vypadá jako milé maloměsto, mám ráda taková pěkná městečka.

 2. blaju napsal:

  Tak tam jsme ještě nebyli i když to nemáme až tak daleko, takže jak budeme projíždět můžeme udělat zastávku.

 3. Matylda napsal:

  A hele, Hulín jsem přehlédla (totiž článek 🙂 ) Bydlím jen o kousek dál – na jih 🙂

 4. babicka11 napsal:

  V Hulíně jsem nebyla, ale kdysi, když jsem chodila do práce, tak jsem vezla šéfa za dcerou do Kroměříže, měl rozbité auto, tak mě ukecal….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *