Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Vloudila se do vašeho vztahu nuda?

Vše děláte tak nějak automaticky a připadáte si, že ve vztahu spíše přežíváte, než abyste si jej užívali? Každá minuta dne probíhá relativně stejně jako dny předchozí? Uvažujete o změně partnera, protože toužíte zažívat zase něco překvapivého a nového? Nepanikařte a neukvapujte se! Stereotyp je zabijákem mnoha vztahů, ovšem jsou zde možnosti, jak se s ním vypořádat a my si v dnešním článku řekneme, jak na to.

Je přirozené, že postupem času odložíte růžové brýle a prvotní zamilovanost opadne

Jen tak budete moci vnímat partnera i s jeho nedostatky a stejně tak on vás, opravdová láska totiž není založená na poblouznění a dokonalosti, ale jde o hluboký cit, na jehož základech lze budovat rodinné zázemí a šťastnou budoucnost.

Jakmile začnete s partnerem sdílet domácnost, vytvoříte si každodenní rituály a je nasnadě, že se do vašeho života vloudí všednost. Stejně tak ani v posteli to nebude „divočina“ jako dříve, máte partnera dokonale přečteného, víte, po čem touží a jak toho dosáhnout. Nehledě na to, že si neužíváte vždy a všude jako tomu bylo v dobách, kde jste společně netrávili tolik času.

Zde se nabízí otázka: Máte vše, co jste předtím chtěla, s partnerem trávíte každou volnou minutu, tak proč jste nespokojená?

Odpověď je jednoduchá. Člověk je od přírody tvorem zvědavým a chce neustále poznávat něco nového. A pokud nepatříte k těm lidem, kteří poklid a jednotvárnost ve vztahu vítají, je samozřejmé, že se po čase začnete prostě nudit. Jistě, můžete si najít milence, ale chcete jen tak zahodit vztah, na kterém jste usilovně pracovala? Tím se dostáváme k meritu věci – jak na vztahu zapracovat a oživit jeho fádnost?

Lidové moudro mlčeti zlato, mluviti stříbro ve vztahu rozhodně neplatí

Právě naopak, s partnerem mluvte, mluvte a mluvte! A platí to zejména v případě, kdy se potýkáte se stereotypem. Jak jinak má váš partner vědět, že jste nespokojená a proč, když mu to nepovíte? Kromě starostí spolu sdílejte i to ostatní, vyprávějte si zážitky z práce, co vás rozesmálo, naštvalo a překvapilo. Uvidíte, že i taková obyčejná a naoko stereotypní věc, jako je každodenní rozhovor, může váš vztah oživit.

Najednou si uvědomíte, že vás partner dokáže stále něčím rozesmát a je to rozhodně lepší varianta než strávit večer v tichosti u televize. Kromě toho máte skvělou možnost vztah posouvat neustále kupředu, zjistíte, co od budoucnosti očekává váš protějšek a vyjádříte svá očekávání. Najednou se nebudete muset řídit tím, na čem jste se v minulosti s partnerem domluvili, ale třeba zjistíte, že tak jako vy i on změnil postupem času svůj názor. A v tom tkví kouzlo komunikace.

Ačkoli jste na začátku toužila s partnerem trávit každou volnou chvilku, je toho na vás najednou moc?

Neděste se, nejste špatná partnerka, jen si potřebujete trochu odpočinout. Proto si občas dopřejte čas jen sama pro sebe, vyrazte ke kadeřnici, na sklenku vína s kamarádkami, nebo jen tak v klidu relaxujte na chatě, pro jednou se svět nezboří, když na ni odjedete bez partnera.

Uvidíte, jak se vám uleví. Zaprvé vybočíte ze zajetého stereotypu, zadruhé budete mít čas přemýšlet. Ale pozor, zde platí, že všeho moc škodí! Nezapomínejte také na čas trávený s partnerem a abyste i tuto dobu nějak zpestřili. Najděte si společné zájmy, jestliže oba holdujete turistice vyrazte někam, kde jste ještě nebyli. Máte-li rádi kulturu navštivte divadlo, kino, jděte na výstavu apod. Podstatné je, abyste se u toho oba dobře bavili.

Co můžete udělat dále? Překvapujte!

Udělejte něco, co vašeho partnera překvapí, i kdybyste mu jen tak měla koupit čokoládu na znamení, že jste na něj celý den myslela. Změňte účes, připravte romantickou večeři. Zde se fantazii opravdu meze nekladou. Stejnou taktiku pak můžete použít i co se týče sexuální stránky vašeho vztahu. Což takhle opatřit si nějaký zajímavý sexy obleček a předvést se v něm partnerovi? To nenechá žádného muže chladným. Vyzkoušet můžete také různé nové polohy, sexuální pomůcky nebo si třeba zahrajte nějakou roli.

A rada na závěr – nesnažte se být dokonalí, udržujte si nadhled a neřešte každou maličkost. Zpěvačka M. Monroe to krásně vystihla slovy: „Nedokonalost je krása, šílenství je genialita, a je lepší být dokonale směšný než absolutně nudný.“ A přesně tak to je, touha po dokonalosti zabíjí jakoukoliv možnost dobrodružství a vztah, ač sebevíc perfektní, se stává nudným.

Nicméně ani všechny naše tipy nemusí zafungovat

Pak radíme navštívit partnerskou/psychologickou poradnu.Psycholog se vhodným způsobem zaměří na to, zda v partnerské krizi stereotyp pouze nemaskuje nějaké jiné a vážnější problémy. V každém případě získáte nový, nezaujatý pohled na situaci a také návrh vhodného řešení.

2 komentáře u „Jak bojovat se stereotypem ve vztahu?“

 1. Alzbeta napsal:

  Dobry den. Objevila jsem tuto stranku a hned pisu.
  Co mam delat, kdyz manzel je sice hodny, pracovity, stara se o rodinu, ale nema smysl pro humor, protoze furt jen premysli, co jak udelat…. Neumi komunikovat, mlci, je urazlivy kdyz mu povim, ze zivot neni jen prace. Povidani s nim vydrzi jen tak 5 min denne Trva to takhle uz 35 let, takze je jasne, ze se on uz nezmeni. Ja se venuji svym konickum, mam sve zajmy, ale chtela bych byt aj s nim spokojena, ne vzdy se jen rozcilovat. Proto jsem.rada, kdyz je v praci. Ale za 3 roky pujde do duchodu, ja si neumim predstavit jak budem spolu vychazet od rana do vecera. Asi jeden ven, druhy doma, a spolu jen tech 5 min kdyz si jakz tak rozumime.
  Dekuji.

  1. Ra napsal:

   Dobrý den, ptáte se sice na portálu o dovolených, ale jako chlap odpovím. je mi 54 let, snad trochu pomohu.Smysl pro humor určitě má, jen ho neumí dát najevo, možná se ještě moc upjal na zajištění rodiny. my chylapy jsme silní, přesto ve spoustě věcí slabí.
   Co máte za zájmy a co manžel? Zkuste se trochu zapojit do jeho koníčků, třeba rozumnou větou.
   Pokud máte oba vztah k přírodě, kupte si nějaký víkendový pobyt, rybařina je také pěkná záliba a do bláznovství má daleko.
   překvapte ho a kupte nějaký pobyt na zámku, tady se můžete inspirovat https://www.zameckehotely.cz/
   Prožijte víkend, pár dní někde, kde budete vzpomínat na dětský věk vašich dětí a třeba najdete zase něco pro společnou cestu.
   Ideální by ale bylo, aby manžela „probral“ nějaký psycholog. poradit se.zeptat, není ostuda. je to jiný pohled a odpovědi dá zkušený psycholog, třeba po telefonu.
   Vyzkoušejte online psychologickou poradnu Mojra, napsal jsem o nich jeden článek někde jinde.
   https://mojra.cz/nasi-psychologove

   Nevím, jestli jsem poradil, ale snažil jsem se.Držím palce, at se to povede. admin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *