Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Letní dovolené jsou sice za námi, to nám ale nebrání plánovat ty zimní, případě si už nyní zarezervovat pořádnou dovolenou na příští rok. Kromě toho už taky můžeme přemýšlet o tom, jak si dlouhou cestu zkrátit. Co takhle poslechem hudby nebo audioknihy?

Sluchátka využijete nejen na cestách

Dlouhá cesta dokáže pořádně otrávit. Obzvlášť, když cestujete autobusem, vlakem nebo letadlem a nemůžete se pořádně projít a protáhnout. Skvělým řešením na zkrácení dlouhé chvíle je poslech hudby, k tomu ale potřebujete nejen cestovní sluchátka.

Říkáte si, že zase tak často necestujete, abyste do nich investovali? Sluchátka využijete nejen na dlouhých cestách, ale třeba i při poslechu hudby v klidu domova nebo při práci. Právě tam jsou poslední dobou sluchátka doslova hitem. Tedy pokud to charakter práce dovoluje.

Hudba linoucí se z reproduktorů by mohla ostatní obtěžovat a takhle si každý přijde na své. Víte, že jsou i skvělým prostředkem k relaxaci?

Na co se zaměřit, když vybíráte sluchátka nejen na cesty?

Sluchátka nejde vybírat jen podle vzhledu, i když to k tomu mnohdy svádí. Přeci jen si chceme sluchátka sladit s outfitem. Jenže vzhled není zrovna tím nejdůležitějším, větší význam má kvalita reprodukce a konstrukce sluchátek.

Tip číslo jedna: Jakou konstrukci si vybrat?

Sluchátka si buď můžete umístit do uší, nebo na ně. Podle toho rozdělujeme:

  • Pecky a špunty, které se vsazují do zvukovodu ucha, mají podobný kulovitý tvar, ale špunty mají navíc gumový nebo molitanový nástavec, aby lépe utěsnily zvukovod.
  • Sluchátka na uši, které leží na ušním boltci, ale nepřekrývají celé ucho. Bývají docela lehká, je ale třeba počítat s tím, že hůř tlumí okolní ruch.
  • Sluchátka kolem uší, která obklopují celý boltcích, mají dobrý zvuk, jsou pohodlná i při dlouhém nošení.

Víte, že se můžete setkat i s otevřenými, uzavřenými a polootevřenými sluchátky? Ta uzavřená mají náušníky zhotovené tak, aby nepustili zvuk ven, otevřená naopak podporují šíření zvuku všemi směry.

Zdroj: Fotobanka

Tip číslo dva: Drátová nebo bezdrátová sluchátka?

Ve zvuku moc rozdíl nepoznáte, co se ale týče komfortu, je rozdíl značný. Sluchátka na kabel vás budou limitovat délkou kabelu, bezdrátová sluchátka nikoli. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že ty bez kabelu budete muset pravidelně nabíjet.

Víte, že hitem poslední doby jsou true wireless sluchátka s peckovou nebo špuntovou konstrukcí, jejichž součástí je nabíjecí pouzdro, které jim dodává energii?

Tip číslo tři: Co je důležité u cestovních sluchátek?

Sluchátka na cesty by měla být hlavně odolná, skladná a taky musí dobře tlumit ruch okolí. Jen si představte, že se poškodí i při sebemenší nepříjemnosti, nebo že vám zaberou polovinu batohu. O to nikdo nestojí.

Víte, že u cestovních sluchátek na kabel je důležité, aby kabel měl koncovku ve tvaru L, aby se zabránilo jeho zlomení?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *