Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Jakmile se ráno probudíme, měli bychom uvítat, že žijeme.

Měli bychom také hned přemýšlet o tom, že bychom měli udělat nějakou radost aspoň někomu. Třeba tím, že zavoláme nemocnému kamarádu, a zeptáme se, jak se má. Tím dáme najevo svoji starost a jeho to určitě potěší.

Můžeme také koupit dětem něco milého jen tak, třeba Kinder vajíčko, nebo menší hračku za pár korun. To potěší a má z toho radost každé dítě. Nemusíme ani nic kupovat, stačí třeba večer ušít hadrovou panenku, nevadí, když nebude jak z obchodu, naopak ty nejmenší děti to opravdu ocení.

Znám to z vlastní zkušenosti, jak z uzlu na kapesníku jsem vytvořila jakousi postavičku „maňáska“ a dítě to dost upoutalo a smálo se. Drahou polovičku můžeme překvapit dobrou snídaní „na vidličku“, kterou určitě nepřipravujeme každý den, není na to čas a po včerejším brumlání není ani nálada. Můžeme také potěšit babičku návštěvou, kde jsme třeba 14 dní nebyli. Dceři bychom mohli udělat radost novou halenkou a synovi třeba novým míčem. Jde o to, aby každý den začínal s radostí a ne starostí. Měli bychom každý den žít tak, jako by byl první a zároveň i poslední. Ráda dělám radost všem okolo, stačí úsměv na známého, pokec na ulici se sousedkou, být příjemná celý den, i když na to není zrovna nálada, např. v létě, když je vedro při zavařování všeho možného (takových 500 sklenic dá zabrat).

Prostě když už „nemůžu, tak se přemůžu a zas můžu“……jo, nenechat se odradit z dobré nálady a i když to jde někdy ztuha, vždycky se to vyplatí.

Radím dobře – s veselou vstávat a s veselou jít spát, nejlepší rada na každý den. Lada

3 komentáře u „Jak začínat nový den“

 1. blaju napsal:

  Snažím se být optimistická, ale někdy to prostě nejde, spadne na mě takový splín, no tak si to odžiju a je zase dobře.

 2. veruska napsal:

  Lado, vy my mluvíte z duše! Já se snažím být každý den veselá, vnímat tu krásnou přírodu, nedělat si těžkou hlavu z blbostí, které jdou řešit a uklidňovat sebe samu, když mě blízcí nerozumí a říkají, že mi je všechno jedno. Ale já mám také trápení a nebudu o tom pořád dokola mluvit, to je ještě horší. Když nejde o život, jde o h….!!!!!!!!!!!!!

  1. Lada napsal:

   Přesně 🙂 já se optimistou snad už narodila, hned tak mě něco nerozhází – proč taky? Mám se nervovat kvůli blbosti ostatních? Na co? Budu ve stresu a lidi budou říkat – podívej se do kýblu, tam jsou tvoje nervy 🙂 ……..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *