Rádi byste vyrazili někam za sluncem a především za teplem? Samozřejmě, únik ze sychravých podzimních dní není ničím zvláštním. Pokud nehodláte navštívit pro Evropana tradiční destinace typu Egypta, rozhodně stojí za to popřemýšlet o zajímavé exotice. Výbornou volbou jsou především Kapverdské ostrovy. Právě toto souostroví nacházející se v jižních partiích severního Atlantiku rozhodně stojí za to. Proto se zaměříme jak na dobu, kdy se sem vyplatí vypravit, tak i na to, co byste mohli na Kapverdských ostrovech dělat. Věřte nám, že nudit se nebudete!

Vydat se na Kapverdy můžete kdykoli

Už když si zadáte do vyhledávače sousloví dovolená Kapverdy nebo dovolená Kapverdské ostrovy, zjistíte, že vyrazit není problém prakticky kdykoli. Nabídky jsou totiž platné neomezeně. V průběhu celého roku se na Kapverdských ostrovech teploty pohybují okolo velmi příjemných 20 až 30 stupňů Celsia. Přesto se vyplatí zabalit si s sebou nějaké trochu teplejší oblečení, jelikož od moře tady fouká poměrně silný vítr. S deštěm se v těchto končinách fakticky nesetkáte. Pokud ano, pak se bude jednat o vcelku výjimečnou situaci. Prší minimálně, a to jen na konci letního období. Teplota vody se pohybuje v průběhu roku neustále nad 20 stupni Celsia, takže koupání je samozřejmě možné.

Na nudu zapomeňte!

Jak již bylo předesláno, krásné moře a příjemné teploty vody i vzduchu neskutečně lákají k užívání si přímo na plážích. Ty jsou pokryté jemným pískem a vyznačují se pozvolným sklonem. Jen se nesmí plavat za bójky, jelikož jsou tu citelné spodní proudy.

Potápění u Kapverdských ostrovů je fantastické

Nádherné pestrobarevné rybky, vraky lodí, želvy, velryby. To je pouze malý výčet toho, co všechno lze pod mořskou hladinou spatřit. Budete se zkrátka neskutečně bavit. Můžete si ale také zarybařit, vydat se na trek do nitra ostrovů anebo prostě sedět u dobře zásobených barů. Perfektní jsou tady i karnevaly a diskotéky.

Potápění u Kapverdských ostrovů

Jeden komentář u “Kdy se vydat na Kapverdy a kam za zábavou?”

  1. babicka11 napsal:

    O Kapverdských ostrovech dcera už předloni uvažovala, ale moc zájezdů nebylo a taky nebyl velký zájem. Nakonec měla docela strach se tam vypravit, tak z toho sešlo …. ale stále to láká 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *