Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Švýcarsko je úžasná země, která nabízí pestré turistické i sportovní vyžití

Navštívit zde můžete řadu pamětihodností, jako je třeba známá barokní katedrála v St. Gallen nebo město mostů Luzern. Milovníci automobilů a motocyklů, ale také silniční cyklistiky si na své přijdou v průsmyku Splügen pass (Splužský průsmyk), kde vás čeká nespočet zatáček úžasné silnice, kde se můžete skutečně vyřádit. Vyznavači přírodních krás si Švýcarsko zamilují kvůli úžasným horským scenériím, které jim Alpy dopřejí na každém kroku. Jedinečný zážitek vám připraví Rheinfall, tedy Rýnský vodopád. Jde o jeden z nejmohutnějších vodopádů v Evropě, který můžete obdivovat z celé řady vyhlídek a teras.

Pro letní turistiku i zimní radovánky je jako stvořená oblast Jungfrau, odkud můžete obdivovat úžasné skalní masivy.

Švýcarsko je oblíbenou destinací i pro lyžaře. Pokud už nyní vybíráte zimní dovolenou, zjistěte si předem co nejvíce informací o lokalitě, kam byste chtěli vyrazit. Internetový portál SNOW vám poskytne spoustu informací o různých lyžařských střediscích, sjezdovkách, aktuální sněhové pokrývce i předpovědi počasí. Švýcarsko je země lyžařům zaslíbená, nabízí úchvatné scenérie, vynikající služby a perfektně upravené sjezdovky.

Jedete-li do Švýcarska poprvé, určitě si nenechte ujít Zermatt, který vám přímo učaruje

Když už budete ve Švýcarsku, copak byste mohli vynechat Matterhorn? Až do výšky 3 900 metrů vás vyveze lanovka, takže budete nejvýš v Evropě. Jste-li zkušenými lyžaři, budou pro vás zajímavá zejména střediska Sv. Mořic, Samnaun nebo Davos.

Davos vás zaujme nejen svou polohou nejvýše položeného lyžařského velkoměsta. Nachází se v nadmořské výšce 1 500 m n. m. V okolí se nachází celkem pět lyžařských areálů, které nabízí více než 300 km skvěle udržovaných sjezdařských tratí. Švýcarská horská střediska mají tu výhodu, že se zde rozhodně nesetkáte s nedostatkem sněhu.

Chcete-li si dovolenou ve Švýcarsku pořádně užít, zjistěte si předem předpověď počasí a aktuální situaci můžete zkontrolovat také prostřednictvím on-line streamů z webkamer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *