Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

vnVzhledem k tomu, že má naše vnučka ráda mašinky, vláčky, vagónky a vše, co je s tím spojené, prostě celé nádraží , tak se rodiče rozhodli, že se s ní zajedou podívat do Prahy do Království železnic.

Byla nadšená a ani za čtyři hodiny nechtěla jet domů. Myslím, že toto nebyla jejich poslední návštěva. Celou cestu domů žvatlala, jak to bylo hezký.

Jeďte s dětmi se tam podívat, je to výlet i pro dospělé, kteří mají rádi vláčky a těch je myslím dost, vždyť kolik tatínků si hraje s vláčkodráhou… J. Nachází se tam i opravdový autobus nebo tramvaj, které simulují samotnou jízdu v něm. Za malý poplatek 10,- Kč můžete vaše dítko posadit například do mašinky nebo helikoptéry.

Vstupem nahlédnete hned na modelovou krajinu se železniční sítí s modely, které nejen že jezdí, ale i svítí, a kolejiště reagují i tak, abyste je mohli sami ovládat. Auta zastavují na červenou a vůbec celková krajina se stromky, keři, návěstidly kolem, vás uchvátí jedinečným pohledem. Vláčky jezdí kolem miniatur hradů, například Pražského hradu, Kokořína, Karlštejna, ….Ještědu, a mnohých jiných. Vše je řízeno digitálními systémy, které řídí počítače.

První tři kolejiště byla uvedena do provozu v r. 2009. Jedinečný model Prahy je v měřítku 1:1000. Zrodil se prostě nápad postavit největší modelové kolejiště nejen u nás, ale i ve střední Evropě. První etapa má 115 m2. Přibývají nové části, které prezentují všechny kraje ČR a ve výsledku v celkové rozloze budou ve více než 1008 m2.

z ze

V Království železnic je také řada doplňkových dispozic a naučných panelů, pro děti také dětský koutek i možnost občerstvení.

 

Vždyť vše prohlédnout může i unavit a dát si něco dobrého jistě každý uvítá, obzvlášť, pokud se dětem nechce domů a stráví tam celé odpoledne…

A ještě něco, pokud máte nějaké věci u sebe a nechcete je po celou dobu nosit, můžete je uzamknout do skříňky na zámek.

Myslím, že je to výborný nápad, jak si užít s dětmi krásný den….

Základní vstupné činí pro dospělého  260,- Kč, pro děti do 15 let 160,- Kč, děti do 1 metru 50,- Kč.

babička

9 komentářů u „Království železnic – Praha 5 – Anděl“

 1. blaju napsal:

  při náštěvě Prahy tam určitě půjdeme, ibod máme, ale do konce ledna to nestihneme, díky za typ babičko

 2. babicka11 napsal:

  Kdo má kartu iBOD, je skvělá akce do konce měsíce ledna…. koupíte 1 vstupenku a druhou po předložení iBOD karty dostanete zdarma :-). Uvidíte jedinečný pohled na modelovou krajinu, protkanou železniční sítí s mnoha vychytávkami. Modely projíždějí kolem Karlštejna, Pražského hradu, Kokořína, Střekova … 🙂

 3. veruska napsal:

  Železnice mě vždy zajímala jen jako přesun z jednoho města do druhého. Víc nic.
  Ale podívat se do Království železnic by mě teď docela zajímalo. Ale takových míst je, kam bych se chtěla podívat!

 4. babicka11 napsal:

  To, co je na obrázku, tak něco hodně podobného vnučka dostala pod stromeček, budu muset najít fotky a poslat sem do fotogalerie. Vláčky má doma a jeden tady…, rodiče „nestíhají“ kupovat baterie :-).

 5. bobalka napsal:

  To by bavilo i mě, A vnoučata by byla unesena. Škoda, že je to pro nás tak daleko.

 6. peta napsal:

  Na Smíchově na železnici slouží můj syn 🙂 Možná to spojíme s návštěvou za ním 🙂

 7. matylda napsal:

  Vnukovi by se tam určitě taky moc líbilo.

 8. vita1980 napsal:

  jako malý jsem také tíhnul k vláčkům. Na Smíchově jsem bydlel, než jsem se přestěhoval mimo Prahu. Po přečtení tohoto článku začínám vážně uvažovat, že se zajdu do království železnic podívat a alespoň na chvíli se vrátím do dětských let. Děkuji za inspiraci.

 9. babicka11 napsal:

  Myslím, že ani mě návštěva železnic nemine …, už říkala: „babičko, pojedeš tam se mnou, je to tam hezký ….“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *