Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Podzimní sychravé počasí mne přimělo vzpomínat na léto, slunce, výlety.  A znovu jsem si vybavila Lipno. Kromě Ria a výletu na parníku jsme se vydali i na procházku lesní stezkou – správně se to jmenuje Stezka korunami stromů.

Napřed jsme nasedli na lanovku a pohodlně  vyjeli až na kopec. Pod námi vedla cestička dolů, scházeli po ní ti, co si to už nahoře prohlédli, občas se mezi nimi zjevil i odvážný jezdec na kole, který pohrdl pohodlnou a širokou cyklostezkou a raději riskoval, kličkoval mezi silnými kořeny smrků, velkými balvany, různými dírami a hlavně dolů scházejícími turisty.
Na kopci jsme se důkladně občerstvili zmrzlinou a vydali se ke vstupu na Stezku. Pyšně jsme prošli kolem dlouhé fronty, čekající u pokladny. My jsme byli chytřejší – i když musím upřímně napsat, že jsme to původně vůbec netušili –  a koupili jsme si vstupenky na Stezku rovnou s lístky na lanovku.
Vydali jsme se po dřevěném chodníku nahoru.  Kolem nás procházely davy, ale nijak to nevadilo. Všichni se smáli, děti nekňouraly, nikdo splašeně neprobíhal kolem nás. Naopak, většinou jsme se všichni zastavovali u  „balančních?“ cestiček? – jak je přesně popsat? Prostě v chodníku jsou místy vybudovány zvláštní chodníčky, mají místo pevné podlahy  různé otočné válce, prkna, čtverce a podobně, volně připevněné řetězy. Musíte posbírat trochu odvahy, smysl pro rovnováhu a hlavně – smysl pro humor, protože se všichni okolo smějí při pohledu na vaše váhání, výskoky, grimasy, polekané výkřiky. Kupodivu nejvíce se smáli ti, kdo nedočkavě čekali na uvolnění chodníčku, aby to balancování vyzkoušeli na vlastní kůži. Zastavili jsme se i na odpočívadle s dřevěnými sochami, a taky se mi moc  líbilo,  jak někteří lidé, hlavně děti, volili cestu dolů tobogánem. Prohlásila jsem, že zpět se sklouznu také.
Těsně pod vrcholem dřevěné věže rozhledny  z podlahy nad námi z chodníku trčely nohy (prý Zátopkovy), které imitovaly propad běžce a ještě šlapaly vzduchem.
Nahoře nás uvítal krásný rozhled po krajině. Měli jsem sebou dalekohled a viděli jsme daleko, předaleko. Obešli jsme věž kolem dokola (škoda, že jsme se nedokázali prodrat k popisným tabulkám na okraji),  a vydali se zpět.
 „Tak co, jedeš tím tobogánem?“ ptala se mne známá.
„Samozřejmě,“ přikývla jsem hrdě, ale začala se mne zmocňovat panika. Fakt to risknu? Co když se mi něco stane, nejsem už žádná mladice.
 Uf. Měla jsem štěstí. U pokladny vstupenek na tobogán se zatím utvořila dlouhá fronta z turistů chtivých sklouznutí.
„Přece tady nebudete se mnou čekat,“ prohlásila jsem ohleduplně. „To vypadá na hodně dlouho!“
A poctivě jsem s nimi šlapala  dolů.
Byl to krásný, zajímavý i poučný výlet. Tím hezčí, že já druhý den z Lipna odjížděla, a známí, kteří tam ještě pár dní zůstávali,  mi později vyčítali, že jsem si do tašky přibalila i hezké počasí. Prý se pak udělalo zima a pršelo.
Matyllda

13 komentářů u „LIPNO – STEZKA KORUNAMI STROMŮ“

 1. babicka11 napsal:

  Pokud vám skončila dovolená a chtěli byste někam ještě jet, jeďte na Lipno. Užijte si babí léto s prodlouženým víkendem. Léto je v plném proudu a užijete si 9 dní sportu a pohádek pro děti na pláži. V termínu 19. – 27. 8. tam bude probíhat akce s názvem Lipno Sport Fest.

 2. babicka11 napsal:

  Již 5. narozeniny oslaví letos Stezka korunami stromů. Letní akce proběhne tradičně 20. července a návštěvníky čeká nabitý program od 10. do 17. hodin. Nebude chybět hlavně zábava pro děti.

 3. blaju napsal:

  Babičko díky za typ na kartu, takových různých karet existuje hromada, jen si to najít a prostudovat.:)

 4. babicka11 napsal:

  Existuje karta Lipno.card – plná výhod pro celou rodinu, získá se bonus 600,- , stojí 149,- a lze využít v Lipně, i po celých jižních Čechách …

 5. blaju napsal:

  Já bych tam tak ráda v zimě jela, pokochat se pohledem na zasněžené Lipno, no ale je to fakt na jednodenní výlet daleko od nás, tak si nechám zajít chuť a uvidíme co bude v létě.:)

  1. babicka11 napsal:

   V létě tam jde strávit pěkná dovolená, koupání, spousta různých ubytování i hospůdek :-).

 6. babicka11 napsal:

  O prázdninách si nenechte ujít výlet na Lipno na stezku korunami stromů. Nepřijdete tím o nádherný výhled na Lipenské jezero, krásnou přírodu i vrcholky rakouských Alp. Stezka je přímo v lesnatém prostoru. Vystoupáte po dlouhé lávce skoro 700 m dlouhé a do výšky 40 m, nebo i po schodech. Můžete cestovat i s kočárky a malými dětmi. Jsou tam i zážitkové stanice s lanovými prvky. V létě je ještě v provozu lanová dráha, kterou můžete využít jako dopravní prostředek až nahoru. Na konci stezky je velká devítihranná vyhlídková věž. Cestu zpět si můžete zkrátit jedním z nejdelších suchých tobogánů u nás, který měří 52 m. Nezapomeňte také na bobovou dráhu, která je k dispozici po celý rok. Jsou tam vzájemně propojeny hned dvě dráhy. Horská a korytová, a u obou si můžete řídit sami rychlost pomocí brzdy. Uvidíte tím i krásnou přírodu kolem. Pochopitelně se tam nachází k tomu přizpůsobená restaurace. Pod stezkou se nachází Království lesa, kde jsou desítky atrakcí pro děti, také velké lesní hřiště. Proto se tam určitě zajděte také podívat. Pokud zbude ještě čas, navštivte ještě Hopsárium, báječnou zábavu pro děti, kde je bazén s míčky, různé prolézačky a skluzavky i pro ty nejmenší. Vstupné je trošku dražší – rodinná vstupenka (2 dospělí ě 2 děti 550,-), ale kolikrát tam pojedete, že? Stezka korunami stromů funguje po celý rok, nejen v létě.

 7. pskrob napsal:

  Stezka korunami stromů je i u nás na Moravě a to v Dolní Moravě a jmenuje se Stezka v oblacích. Je ve výšce 55 m a tobogán je dlouhý 101 m a je částečně prosklený

 8. bobalka napsal:

  Díky za tip na letní dovolenou, to by se vnoučatům určitě líbilo. Já mám moc ráda takové procházky přírodou, když jsme byli v Soutězkách v Hřensku, tak i když mi to moc nechodí, moc ráda vzpomínám.

 9. vita1980 napsal:

  o této atrakci jsem již několikrát četl, pro vyznavače adrenalinu to musí být ráj na zemi

 10. blaju napsal:

  Už jsem o tom slyšela, doma jsme to s manželem probrali, že bychom to zvládli během dovolené v létě už se na těším je to pro nás nové, no ten tobogán to nevím jestli zvládnu, ale do léta času dost.Určitě to bude krásné i v zimě, ale pro nás je to trochu z ruky.

 11. veruska napsal:

  Jé, tak tam bych se chtěla podívat! Asi to naplánuji na příští rok.

 12. babicka11 napsal:

  Stezku korunami stromů známe také…. nejen v létě je tam krásně, ale i zimní vyhlídka na zasněžené Lipno je úchvatná. Procházet se ve výšce až 25 m nad zemí je skutečně zážitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *