Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Zůstala sedět na vaně a cítila, jak jí tečou slzy. „Tak zase nic“.

Tolik si přála miminko a každý měsíc v duchu doufala a pak opět veliké zklamání. Byla zoufalá a bylo to o to horší, že teď byla doma a bez práce. „Proč to tedy nejde?“ Doktor říkal, že se k tomu moc upjala a možná proto se to nedaří. S manželem žijí už 7 let a pořád nic. Osprchovala se a šla si udělat kávu. Když zazvonil domovní zvonek, trhlo to s ní. „ Kdo to může být??“ ptala se v duchu, „na nikoho teď nemám náladu“. Chvíli přemýšlela, že neotevře, ale pak jí to nedalo a otevřela dveře.

„AAAhooj“ slyšela hlas bývalé kolegyně z práce, ještě než stačila pořádně otevřít dveře. „Ahoj Silvo“, kde se tady bereš“. „No přišla jsem za tebou na pokec, jak se máš a tak. Taky mám pro tebe pár drbů“ Hrnula se do předsíně a Hanka jen tiše couvla. Když vařila v kuchyni kávu, Silva mlela a mlela a Hanka jí skoro nevnímala. „No a taky jsem ti přinesla ukázat Natálii“. Hanka zbystřila. „Jakou Natálii?“ zeptala se a teprve teď si všimla, že Silva sebou donesla velikou tašku. „Mimino“, řekla Silva a položila tašku na zem vedle stolu. Hance vyhrkly slzy. „Ty máš miminko?“ „ Jo už 3 měsíce“ odvětila Silva ledabyle. Hanka se pomalu sehnula pro tašku a položila jí na stůl, Když odhrnula vrch tašky, uviděla malinkaté spící miminko. „Ta je krásná“ řekla dojatě a nemohla z miminka spustit oči.

„No víš, Hani, já bych vlastně od tebe něco potřebovala, nemohla bych jí tady nechat na chvíli? Tak na dvě tři hoďky? Potřebuju si něco vyřídit a nechce se mi tahat s tou taškou.“ Hanka zůstala jako opařená, ale nakonec odpověděla. „ Tak jo“. V ten moment se Silva zvedala ze židle, „Víš co Hani, tu kávu ani nedělej, musím letět, abych to všechno stihla“. Než se Hanka vzpamatovala, klaply domovní dveře a Silva byla pryč.

Opatrně vyndala malinkou z tašky, vzala jí do náruče a něžně jí políbila na čelíčko. „Kdybys tak byla moje, sluníčko krásný.“ Položila jí v ložnici na manželské postele a nechala jí spinkat. Stejně jí to nedalo a každou chvilku byla u ní.

Když uplynuly 3 hodiny a maličká pořád spala, začala být Hanka neklidná, šla se znova podívat a řekla si. „Alespoň jí přebalím, za tu dobu musí být úplně mokrá“. Hledala v tašce plíny a našla jen jednu a když malinkou rozbalila, málem jí omyli. Tak opruzenou dupinku ještě v životě neviděla. Šla namočit žínku a opatrně malinkou otřela, v lékárničce našla krém a celou jí namazala. Natálka začala tiše kňourat. Hanka jí zabalila a šla prozkoumat, jestli nemá sebou papání. Našla jen lahvičku s pitím a tak dala malinké alespoň napít.

A Silva nikde. „Sakra, kde se zdržela?“ Když slyšela manžela, jak se vrací z práce, vyběhla z ložnice a přivítala ho, „Ahoj Jirko, asi mám problém.“ Když mu všechno řekla, Jirka šel do ložnice, pohladil malinkou a řekl. „ Malá celou dobu nic nejedla??“ „Ne, ona sebou nic nemá“ a Silva se měla vrátit už před hodinou.“ Jirka už držel v ruce telefon, obtelefonoval známé a do půl hodiny měl pro malou kojenecké mlíčko, plínky a dokonce i nějaké oblečení.

Jenže Silva nepřišla ani do večera, nepřišla ani druhý ani třetí den. Když skončil víkend, říkala si Hanka, že se třeba vrátí v pondělí, měla na ní hrozný vztek, ale o malinkou se s manželem postarali moc pěkně. Když se neukázala ani v úterý a Natálka skoro nejedla, rozhodla se, že s ní zajde k doktorce. Sehnala od sousedky, kočár a doktorce všechno vysvětlila. „Paní Nováčková, bylo by dobře, aby jste zašla na sociálku, to je opuštění dítěte, malá je podvyživená a na 3 měsíc, jak říkáte, není vůbec vyvinutá.“ Napíšu Vám papír pro sociálku a doporučím, aby Vám jí prozatím nechali, ale musí se to řešit.“ Řekla Hance doktorka. A tak Hanka šla se strachem na sociálku. Paní na sociálce byla docela milá. Řekla, že by měla Natálku nechat převést do kojeneckého ústavu, ale na doporučení lékařky jí nechá zatím u Hanky v dočasné péči, ale pod dohledem. Sepsala s ní žádost a poslala to hned na soud jako urgentní.

A tak malinká zůstala u Hanky. Sociálka chodila každý druhý den na kontrolu, ale vše bylo vždy v pořádku a na Natálce bylo vidět, že je ve vzorné péči. Spousty věcí dostali od známých, něco dokoupili, dokonce dostali i kočár od sousedky a malinká se pomalu zabydlovala v novém domově. Uběhlo půl roku a Silva se pořád neozývala. Hanka se jí pokoušela dovolat, ale číslo bylo odpojené. Nakonec zažádali o pěstounskou péči a byla jim schválena.

Natálka všechno dohnala, v roce už běhala a rostlo z ní šťastné dítě s milujícími rodiči. Když byla v první třídě, narodil se jí bratříček. Když měla Natálka 6 let, zažádali o adopci. Dnes je Natálka v 5. třídě, vzorně se učí a na svojí mámu nedá dopustit. A Silva prý je někde v Německu, žije si svůj život a nějaké „mimino“ jí vůbec nezajímá. Jsou mezi námi „mámy“, které vůbec mámou nejsou a ženy, které ač miminko neporodily, přesto mají veliké mateřské srdíčko.

Bobálka

7 komentářů u „Malinká“

 1. pavlina69 napsal:

  Moc krásný příběh.Nejsem sice věřící,ale přesto si myslím že někdo nahoře zařídil aby se k sobě dostaly dvě opuštěné dušičky a to je moc dobře

 2. peta napsal:

  život píše různé příběhy, tento dopadl přímo skvěle

 3. babicka11 napsal:

  Smutný příběh s dobrým koncem….nechápu ty „mámy“, co odloží svoje dítě … a ještě víc nechápu ty, co se jich zbaví jinak, mohou se dítěte zříci už před porodem, nebo existují baby boxy. Za to nejsou stíhány a přesto se takové najdou. To ale mámy nejsou, jsou to mrchy, které bych zavřela aspoň na dvacet let.

  1. babicka11 napsal:

   Ještě jedna věc, docela bych se bála, že se „máma“ jednoho dne vrátí a dítě bude chtít zpět, a to se ještě klidně může stát, jako se to už stalo – „máma“ si vzpomněla, že už její dítě je ve věku, kdy vydělává a to by se jí mohlo hodit … takový příběh byl i v televizi …

 4. matylda napsal:

  Dobře to dopadlo. Máma by potřebovala odsoudit, ale… nakonec udělala dobře, když holčičku odložila tam, kde je jí dobře. Je to lepší, než kdyby ji hodila do popelnice.

 5. aduja napsal:

  Dojemný příběh,je moc žen,které si přejí děťátko a není jim to dopřáno a na druhé straně jsou ženy,které své děti vraždí,místo toho,aby je daly k adopci a dopřály těmto dětem,aby žily a vyrůstaly v rodině,která je bude mít ráda

 6. blaju napsal:

  Velice krásný a dojemný příběh, asi to tak mělo dopadnout a je fajn, že se její bývalá kolegyně takto zachovala, i když…., ale to by byl zase jiný příběh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *