Již brzy nastane pro děti šťastný den, kdy budou oslavovat svůj den dětí hrami ve školkách, školách a na různých akcích, kde si vyzkouší svoji dovednost.

Kousek od nás v Byškovicích na hřišti se bude konat dětský den ve sportovním duchu. Větší děti budou soutěžit v jízdě na koni, menší se mohou zúčastnit různých soutěží o ceny, také klauniády s tanečkem, zvou se děti i s rodiči také na prohlídku zvířátek. Slibují takovou malou zoologickou zahradu.

Všechny děti mohou očekávat něco sladkého na zub a budou připraveny stánky s občerstvením.

Přímo ve městě v Domě dětí a mládeže jsou pro děti připraveny soutěže s oslavami jejich dne.
V minulých letech, pokud se vydařilo počasí, akce se konala v místním lesíku, kde děti skákaly v pytlích, závodily v běhu se syrovým vejcem na lžičce, házely kroužky na větve stromů a zúčastnily se jiných různých aktivit, za které dostávaly barevná razítka na ruku a ty pak měnily za sladkou odměnu.

Musím opravdu pochválit náš DDM, který pro děti dělá opravdu hodně.
A to nejen na den dětí, ale také nabízí o prázdninách týdenní příměstský tábor, o který je velký zájem a je již skoro na celé prázdniny obsazeno.

V 8 hod. dítě přivedete a v 16 hod. si ho vyzvednete. Nejen, že se děti naučí i pracovat s textilem, s korálky, aj., ale budou se konat i jednodenní výlety do okolí, třeba i na koupaliště nebo do lesa na houby, či prohlídky nějakého hradu. O jídlo a pití je postaráno, tak mohou být rodiče v klidu v práci po celý den.

 

Jinak se Dům dětí a mládeže stará o taneční kroužky, karnevaly, cvičení rodičů s dětmi a jinými aktuálními akcemi.

Dále se mohou ti starší zúčastnit závodu amatérských posádek Dračích lodí na místní veslařské loděnici. Všichni si tak užijí spoustu sportovního adrenalinu a zábavy. Ti menší se mohou na lodích projet.
Určitě to bude zážitek nejen zúčastněných, ale i těch povzbuzujících na břehu.

Tak jen zbývá, ať vyjde hlavně pěkné počasí a to ostatní už půjde samo.

Tak ať se oslava dne dětí všem vydaří. Babička

8 komentářů u „Mezinárodní den dětí“

 1. Rojak napsal:

  Historie tohoto svátku sahá do 50-tých let 20.století. V Čechách se poprvé Den dětí slavil v roce 1952.

 2. bobalka napsal:

  U nás se slaví skromně, na zahradě se udělá něco na ohýnku, pak poblbneme a pár maličkostí také dostanou.

 3. Rojak napsal:

  Děti slaví MDD ve škole a potom je ještě vezmeme na výlet.

 4. babicka11 napsal:

  V neděli 28.5. se koná dětský den v Kostelci n. Labem, bude velice zábavný program, tak snad budou i fotečky :-).

 5. babicka11 napsal:

  Tak dort na Den dětí je hotový, poprvé jsem dělala s marcipánem….., čekala jsem, že to bude horší, ale snad dobrý, uvidím, jak se bude líbit :-).

 6. babicka11 napsal:

  Na MDD se chystám udělat dětem dort do školky Terezce, Nikolce ho prý připraví její maminka. Prý tam rodiče nosí dorty na všechny oslavy. Dcera práci ráda přenechá mně, prý to umím lépe nazdobit – a to má asi pravdu :-).

 7. babicka11 napsal:

  Chci koupit holkám do bazénu novou nafukovačku, kde by mohly sedět. Měly žábu, ale ta se roztrhla, viděla jsem pěkného krokodýla, tak objednám a budu mít pro ně dárek k MDD. Už je vidím, jak se v něm budou prohánět….

 8. veruska napsal:

  Tak to tam máte opravdu pěkné. Něco takového pro děti by se nám tady taky šiklo. Myslím celoročně, protože na Den dětí škola pořádá každý rok nějakou akci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *