Každý rok koncem ledna nebo začátkem února se v německém Norimberku koná veletrh hraček. Svou velikostí je největší na světě, ani veletrh hraček v Hongkongu není tak velký. Bodejť by ne, vystavovatelé mají svoje stánky v několika obrovských halách. Za těch pár dní konání jej navštíví tisíce návštěvníků z řad obchodníků, ale i veřejnosti, jejich počet se letos vyšplhal na necelých 74 tisích. Bohužel, nemohu se s vámi podělit o fotky té nádhery, vzhledem k tomu, že jsou zde k vidění věci, které ještě nejsou v prodeji, je zde focení zakázáno nebo za poplatek. ☹ S fotoaparátem tam potkáte maximálně novináře.

Poslední tři roky tam jezdíme čerpat inspiraci a hledat nové dodavatele i my. Ale věřte, není to nic snadného, tolik výrobců hraček, stavebnic, dětských potřeb nebo nábytku na jednom místě není šance obejít za jediný den. Letos tam bylo skoro 3000 vystavovatelů, od Ameriky přes Evropu až po Asii. A hračky, které se dají koupit na tržnici, tam opravdu nenajdete.

My chodíme nejvíce do dvou hal, do těch, kde najdeme dřevěné hračky a stavebnice.

U nás známe jen naše české značky stavebnic, nejvíce Merkur a Valachii, z cizích Lego. Nu, tady jich najdete mnohem více. Kreativní Magformers a Geomag nebo ručně vyráběné dřevěné kostky ze Švýcarska Cuboro, ty už jsou na českém trhu také. To je jen drobný výčet z mnoha. Stavebnice dřevěné, plastové, pěnové, kovové. Ale hlavně novinky, které se na trh teprve chystají.

Dřevěných hraček tady najdete ještě více. Nádherné ručně vyráběné hudební nástroje pro děti, které mají snad i lepší zvuk než profi nástroje. Luxusní domečky pro panenky všech velikostí – viděla jsem i zámek pro panenky velký skoro 2m, ale to si asi domů nebude moct pořídit jen tak někdo. 😀 Divím se, co se vše dá pro děti vymyslet. Panenky, auta, puzzle, různé motorické hračky pro nejmenší.. Dřevo je opravdu všestranné a šikovné ruce s ním dokáží zázraky.

Milovníci vláčků a miniatur si taky přijdou na své. Celá hala je plná modelů železnic, nových vláčků, krajinek a hlavně tatínků mačkajících se kolem stolečků, aby se ve vzpomínkách vrátili do svého vlastního dětství.

Je toho opravdu moc, tolik, že to ani nejde popsat. To se prostě musí zažít, stát se znovu na chvíli dítětem. Další veletrh se koná 31.1. – 4.2.2018.

A málem bych zapomněla, i když je veletrh neprodejní, po skončení veletrhu darovalo na 800 společností hračky z výstavy na dobrou věc. Několik tisíc hraček potěšilo děti po celém Německu v SOS vesničkách, nadacích pro nemocné děti i ve školách. Jana.

ZDE najdete více informací.
Foto použito z webu https://s.spielwarenmesse.de/uploads/pics/2016_Spielwarenmesse_02.jpg

5 komentářů u „Mezinárodní veletrh hraček v Norimberku“

 1. Jana napsal:

  Jediné, co se tam dá koupit, je občerstvení. Jsou tam jak teplé, tak studené bufety a v porovnání s českou kuchyní je to změna. I pro peněženku, asi jako na každém veletrhu a podobných akcích je tam pekelně draho, od 4 euro za klobásu nahoru. Co se mi ale líbí je, že když si koupíte třeba Coca Colu v pet láhvi, dostanete žetonek a když jdete !vracet! prázdnou lahev, dostanete za ní po předložení žetonu 50 centů. 🙂 Nikde jsme tam neviděli poházené plasty, asi je tohle motivuje k pořádku.

 2. bobalka napsal:

  To by se mi líbilo, a určitě i vnoučátkům. Vrátit se do dětství, kouknout, co je v hračkářství nového a co je jen předělané ze starého nápadu. Vím, že bych slyšela pořád do kola, „To chci“, ale určitě by to stálo za to.

 3. veruska napsal:

  Tam by si děti užily! Ale určitě by toho spoustu chtěly koupit, tak to bych je tam raději nebrala.

  1. babicka11 napsal:

   Veletrh je neprodejní, tak byste nic neutratila :-).

 4. babicka11 napsal:

  To by bylo přímo fascinující hlavně pro holky, i když sama jsem taky blázen do hraček :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *