Na dovolenou je třeba si pořídit správný motokufr

Pro milovníky motorek je nejkrásnější dovolená v sedle jejich oblíbeného miláčka. Zkrátka jen tak sednout a svobodně si vychutnávat jízdu. Výhodou motorek je levný provoz a také možnost se dostat na místa, která jsou například pro automobily nepřístupná. Každému je jasné, že je třeba si sbalit na cestu vše potřebné nejen k běžnému nošení ale i k základní údržbě motorky, kdyby nastala nějaká nepředvídatelná situace.

Naštěstí dnes není problém si pořídit kufry na motocykl nebo jiné cestovní brašny či tašky, které budou pěkně sedět a ladit k danému typu motocyklu. Přirozeně se vybírá také podle velikosti, objemu zavazadla a také cest, které chceme absolvovat, aby se nám tam vešlo vše potřebné.

Nabídka zavazadel na motorku je poměrně velká

Každému typu motorky bude slušet něco jiného. Majitelé cestovního endura dají zajisté přednost motokufrům, které upřednostní před brašnami. Převažovat budou hliníkové motokufry a to z prostého důvodu, protože hliník je pevný a i při pádu nebo v těžším terénu vydrží podstatně více, než plastové kufry na moto. Dokonce se dají využít jako stolek nebo si lze na nich klidně chvíli posedět.

Kufr Givi B 37N Blade s s vlastní plotnou Monolock o objemu 37 litrů

Plastové motokufry nejsou také k zahození

Velice pěkně přistanou svým designem cestovním motorkám, kam se zase moc hliníkový motokufr nehodí. Kdo pro změnu je zaměřený na sportovní provedení motocyklů nebo je pilot naháče, tak rozhodně smutnit nemusí. Jeho výběr se spíš než na kufry na moto změní na textilní brašny, které jsou menšího objemu, ale víc se hodí k danému typu motorky. Kožené motokufry a to v provedení různých velikostí jsou naprosto ideálním cestovním zavazadlem pro piloty chopperů a cruiserů. Kůže je zkrátka jejich symbolem a tak není problém pořídit i vhodné boční motokufry.

Cestovat se dá skutečně se vším komfortem

V podstatě se dají pořídit ještě i jiná cestovní zavazadla. V nabídce je naprostý komfort a výběr kožených kufrů na moto a brašny na sedlo v různém barevném provedení a přirozeně s ozdobným kováním. Dokonce si můžeme na delší cesty vybavit svého dvoukolého oře moto kufrem s opěrkou.

Brašna na sedlo spolujezdce Givi

Těch možností je skutečně mnoho. Spíš záleží na designu a poté také na tom, jak dlouho hodláme vycestovat z domu.

Přirozeně se neztratí různé doplňkové tankruksaky, válce, tašky, brašny a podobně. Ale jednoduchá výbava i samotných kufrů postačí jednomu. Jakmile se poveze ještě spolujezdec, tak se musí počítat s více věcmi, které bude nutné vézt s sebou. Ačkoliv se správným motokufrem se dá jezdit i jen na běžné výlety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *