Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Venku sice panuje zimní počasí, o kterém mnozí z nás dlouho mohli jen snít, nic to ale nemění na tom, že se občas cítíme tak unavení, že potřebujeme vypnout a načerpat nové síly. Kde jinde to udělat než v lázních? Že ale chcete také lyžovat? V Mariánských Lázních žádný problém!

Mariánské lázně lákají nejen v létě

Do lázní se jezdí zejména v létě, proč se tam ale tísnit s davy, když si krásy lázní můžete užívat i v zimě? Navíc, když vyrazíte do lázní, kde můžete střídat procedury s lyžováním? Mariánské Lázně lákají nejen na pěkné ubytování, nádherné parky, Zpívající fontánu a lázeňskou kolonádu, ale i na sjezdové a běžecké tratě.

Skiareál Mariánky čeká na vaši návštěvu

Přímo v Mariánských Lázních na území Slavkovského lesa najdete skiareál, který uspokojí každého milovníka zimních radovánek. K dispozici tu jsou hned 3 sjezdovky a v blízkosti areálu se pak nachází přes 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Hurá na sjezdovku

Jak už jsme zmínili, v areálu na vás čekají hned 3 sjezdovky, všechny jsou technicky zasněžované, takže jen pár set metrů od lázeňské kolonády můžete lyžovat skoro po celou zimu.Ta nejdelší potěší začínající lyžaře i ty pokročilé, obsluhuje ji kabinková lanovka na Krakonoš a díky umělému osvětlení si na ní můžete v určitých dnech zalyžovat i večer. Další dvě sjezdovky měří 300 metrů, označují se jako Slalomáky, obsluhuje je vlek a potěší spíš pokročilejší lyžaře.

Myslí tu ale i na děti, pro které tu je dětský skipark s malými lanovými vleky a lyžařským kolotočem. V dětském parku probíhá zábavnou formou lyžařská i snowboardová výuka, kterou vedou profesionální lektoři.

Samozřejmostí je i půjčovna lyžařského vybavení, parkování v areálu zdarma a možnost občerstvení u horní i dolní stanice lanovky.

Víte, že sjezdovky se pravidelně pečlivě upravují?

Zdroj: fotobanka

A co ty běžecké tratě?

Sjezdové lyže nejsou vaším oblíbeným sportovním vybavením, sjíždět neustále dokola svah vám nic neříká? Raději vyrážíte do přírody, kocháte se krajinou a v zimě nazouváte běžky? I vy si v Mariánských Lázních přijdete na své.

Běžkařských tratí je tu hned několik, většina z nich má 2 stopy a jsou různě dlouhé. Nástupní místa jsou golfové hřiště, Nimrod, Kladská, Závišín, parkoviště u naučné stezky Smraďoch, parkoviště u hotelu Eagle a Hájenka Králův pramen.

  • Trať číslo 1 se označuje jako červená a její trasa dlouhá 9 km vede k Rájovu následující cestou: Golf – prameniště Teplé – Rájovská myslivna – Rájovský vrch – Golf
  • Trať číslo 2 označujeme jako modrou, je dlouhá 8 km a vede přes Nimrod – Králův kámen – Modrý kámen – Tajga – Strážiště – Farská kyselka – Smraďoch – Nimrod
  • Trať číslo 3 má žlutou barvu, je dlouhá asi 6,4 km a vede následující trasou: Golf – Žabí jezírko – Nad přehradou – Polom – Golf
  • Trať číslo 4 je značená zelenou Trasa dlouhá 2 kmvede přes Golf – Polom – Golf
  • Trať číslo 5 s délkou 4,6 km značí růžová barva, traťje situovaná do Kladské.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *