Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Dlouhá léta jsme měli boxera. Dožil statného stáří a přišel čas jeho odchodu.
Prožili jsme s ním opravdu moc krásných zážitků. A hlavně byl skvělý pes vhodný k našemu hospodářství. Co teď?

Začali jsme zkoumat, který pes by dokázal zastat jeho místo. Trvalo to půl roku, než jsme si vytříbili pro a proti. A nakonec stejně zvítězilo jen to, že majitelé se chtěli zbavit štěněte. Bylo rozhodnuto.

Máme nového člena rodiny – Budy. Jedná se o rasu Bernského salašnického psa. Od malinka je to vyčůraný tvoreček. Ale musím říct, že k našemu hospodářství jak stvořený. Když naháníme ovce z pozemku, dokáže je dokonale nahnat do houfu a nasměrovat. Takže neběháte jak na maratonu, ale jen korigujete dopravu J. Má to v krvi.

Neublíží ani slepicím, kuřatům, housatům, jen má pořád tendenci je nahánět do houfu a zahánět do kotců. Což je na jednu stranu dobrá věc.

Co ale miluje, je provokovat pošťáky a vůbec všechny co nosí různé reklamy a letáky do schránek. Jednou u nás zastavil chlápek, co vozí letáky. Sousedka mu povídá, že to do schránky nechce. Byl na ní hrubý a někam jí poslal. Prý je to jeho práce. Chudák paní, už je jí přes 80 let. Pak si to namířil docela dost jistě k nám. A tak pozoruji Budyho, co vlastně dělá. Plížil se doslova podél plotu souběžně s tím chlápkem. Ten si pohodlně vykuřoval svoji cigaretu a ještě měl nějaký komentář. A už natahuje ruku s kopicí letáků, které chtěl vhodit k nám. Ovšem najednou Budy vyskočil, udělat jednou haf.

To co následovalo by stálo natočit, ale zrovna nemáte co ruce s čím. Letáky skončily u nás za vraty, cigareta někde na silnici a chlap děsným úprkem v autě. No v ten den se již nikdo nedočkal letáků na výhodnou půjčku a my zrovna neměli v úmyslu to dokončit za něj.

Je to náš miláček a on toho řádně využívá.
Jednou jsme potřebovali nahnat vietnamská prasátka, tak voláme na našeho bobánka. A ne a ne ho najít. Až najednou vykoukne hlava….

Najdete ho vy na fotografii?

kde je budy

Zkrátka i psi mají své dny

Petra

3 komentáře u „Náš bobánek Budy“

  1. veruska napsal:

    Mě to trvalo dost dlouho, než jsem ho objevila. To je srandovní, jak tam vykukuje!

  2. babicka11 napsal:

    Já ho viděla hned – je ve vozíku 🙂 – šikula..

  3. matylda napsal:

    Našla 🙂 Ale dalo to !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *