Hola, hola, sluníčko volá a s ním další cesta :), cesto cestičko, kam povedeš naši mašinku dnes?

Obloha jasná a my máme také jasno směr Český Krumlov. Ovšem zastávka bude přímo v Psychiatrické léčebně Červený Dvůr. Inu člověku to tak občas všechno leze kamsi, že kdo ví, kde může skončit. My zde tento den chtěli začít.

Psychiatrická léčebna Červený Dvůr je zařízení specializované na střednědobou ústavní léčbu závislostí na návykových látkách a patologického hráčství. Byla založena v roce 1966. V současnosti je kapacita léčebny 103 lůžek, ročně absolvuje terapeutický program v léčebně 550 až 750 pacientů. Tak si myslím o jednoho nebo dva víc…. Tak dost žertování.  🙂

Proč jsme si vybrali tento směr a co nás k tomu vedlo?

Červený Dvůr se nachází 1 km východně od obce Chvalšiny, asi 8 km severozápadně od Českého Krumlova. Je zde nádherný zámecký park o rozloze 117 ha. Rozprostírá se východně od zámku v prostoru vymezeném komunikací Český Krumlov – Chvalšiny a úpatím jižních svahů Blanského lesa. Zámeckým parkem prochází důkladná naučná stezka. Léčebna ji připravila ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích a se Správou CHKO Blanský les v Českém Krumlově. Naučná stezka byla otevřena 28. června 2005 a je přístupná celoročně pro všechny občany. Jenomže v zimě byste neviděli tolik krásy jako v létě. Louky jsou posety kvítím, které známe ještě z dětských let, nádhera.

Je zde pár staveb, které nejsou již přístupné zevnitř, ale i tak na šarmu jim to neubralo. Jestli se bojíte, že vás bude někdo obtěžovat, tak na to zapomeňte. Areál s pacienty sice vidíte, ale vás si tu rozhodně nikdo všímat nebude.

Procházíme parkem a obdivujeme prostředí, které jsme ani netušili, že zde je schované.

Kochejte se s námi 🙂

Snímků by bylo podstatně více… Jo a kdyby někoho zajímalo jak jsme dopadli my dva? Tak rozhodně jsme odjeli kdo by vám přinesl další naše zážitky 🙂 ?

6 komentářů u „Naše motorkářské výlety XI.“

 1. bobalka napsal:

  Zajímavé je, že psychiatrické léčebny mají vždycky nádherný park, znám to z Beřkovic, kde jsem vyrůstala, tam je léčebna celá v krásným parku.

  1. babicka11 napsal:

   🙂 …..jjo, v Beřkovicích je krásný park 🙂

 2. bobalka napsal:

  Krásné fotky, alespoň se s Vámi někam podívám, když už nikam skoro nejezdím.

 3. veruska napsal:

  To jste měli pěkný výlet. Snad bude ještě trochu hezky, aby jste mohli ještě letos na motorce někam vyrazit.

 4. peta napsal:

  😀 tak děkujeme moc, no jo to jsme byli my 😀

 5. babicka11 napsal:

  No tak ještě, že jste tam neskončili :-). Jinak moc hezké fotky, sluší to Vám i Vaší polovičce, tak teď už vím, kdo mlsal s Vámi tu zmrzlinu 🙂 🙂 :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy