Sluníčko šimrá svými paprsky do oken a provokuje.

Jak jinak, než k další projížďce. Směr tentokrát Týn nad Vltavou a úplně přesně víme kam, je zde nějaká rozhledna. Bohužel moc času nemáme, protože večer musíme oba dva do služby, tak jen tak malinký výlet na zpestření. A hlavně, je hezké počasí, tak přece nebudeme zahálet doma.

Při příjezdu hledáme značení, jak se k rozhledně dostat, není to zase tak složité, ukazatelé nás bez problémů dovádí až k ní. Ovšem takhle jsme se ještě nenasmáli. Mysleli jsme si, že rozhledna bude velká a před námi se objevila
železobetonová patrová rozhledna. No nic, tak naší Černou Lady stavíme na parkoviště a vydáváme se po schodech nahoru.
Nic méně je to skutečná nádhera – posuďte sami na fotečkách. Z rozhledny je hezký výhled na řeku Vltavu a na město Týn nad Vltavou. Dozvídáme se, že dříve tu majitel kruhové cihelny měl postavený dřevěný altánek. Pak se tu vybudovala tato rozhledna.V těsné blízkosti zde bylo původně městské popraviště a později nám říkala paní že tu byla i jatka. Díky popravišti se zde dochoval název rozhledny Na Spravedlnosti. No a častokrát se tu večer linou údolím divné zvuky a nářky – inu kdo ví.

 

Když přijíždíte k rozhledně, tak si můžete všimnout aleje, kterou tvoří lípy. Tato alej byla vysázena na počest belgické princezny Stefanie u příležitosti jejího sňatku s korunním princem Rudolfem Habsburským v r. 1881. Většina lip je přes 100 let stará.
Docela mě mrzí, že se všude najdou vandalové a takto se podepsali i na této památce, bohužel….

 

       

 

Výlet se nám ale podařil a cestou jsem mohla vyfotit i Temelínské betonové věže, na které moc hrdí nejsme. Zastavení u nich ve mě vyvolalo smíšené pocity a samozřejmě hned bohatou fantazii.

Raději zlato nakopni našeho oře a pryč do jiných koutů :-).

 

8 komentářů u „Naše motorkářské výlety XIX.“

 1. matylda napsal:

  Krásný výlet i tip, přeji ještě hodně takových 🙂

 2. babicka11 napsal:

  Dala bych tip na dovolenou všude tam, kam mířily Petřiny výlety. Ve světě je sice krásně, ale u nás doma nejlíp :-). Každý moře nemusí a rád cestuje po naší republice.

  1. peta napsal:

   A těch ještě bylo, jenomže nestíhám psát….

 3. veruska napsal:

  Kolem Temelínu jsme jeli, když jsme mířili na výlet do Kašperských hor. Není to nic pěkného ani příjemného, když to tam trčí do dáli.
  Ale výhled z rozhledny jste měli pěkný a hlavně, že jste si to zase užili. “To se někdo má, když má chlapa s motorkou, který jezdí rád na výlety” Chi

  1. peta napsal:

   jj to se opravdu mám, děti jsou už z domu, tak si zkrátka užíváme 🙂

 4. bobalka napsal:

  Mě se na vašem toulání moc líbí, že je z vašeho povídání cítit, že máte ráda naší krásnou krajinu.

  1. peta napsal:

   Ano to opravdu mám a hlavně mě baví nacházet nová místa a radovat se z nich. Také se třeba dostat někam, kde jsme ještě nebyli – je to moc krásné 🙂

 5. babicka11 napsal:

  Výhled je krásný a věže si můžeme odmyslet :-), je to jako z vyhlídky hory Říp a koukáte na spolanské komíny ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy