Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Když se rozhodnete dát vale českým luhům a hájům, musíte v první řadě myslet na bezpečnost. I pro jednodenní cestu mimo Českou republiku je třeba se pojistit. Jak se v nabídkách pojišťoven orientovat, abyste vždy vybrali pojištění, které bude maximálně odpovídat charakteru vaší cesty?

Sledujte limity a podmínky
Lékařská péče, převoz do nemocnice a další úkony, které mohou souviset s vaším ošetřením, nejsou levné. Draze se platí třeba jen za ošetření bolavého zubu. Kvalitní cestovní pojištění do zahraničí proto musí mít vysoké pojistné limity, aby vás mohlo krýt i při vážném zranění. Doporučují se limity ve výši 5 000 000 Kč – dostačující jsou pro cesty po Evropě i mimo ni. Nesmíte opomenout pojistné podmínky. V nich je vždy jasně definováno, kdy je pojištění platné. Pojišťovny například odmítají krýt léčebné výlohy v situacích, kdy si člověk způsobí úraz pod vlivem alkoholu nebo drog. Běžné pojištění také platí jen do určité nadmořské výšky apod. Pokud budete při pobytu mimo ČR sportovat, prohlédněte si seznam rizikových sportů a případně si sjednejte odpovídající připojištění.

S doplňky se vám bude cestovat bezpečněji
Existují ještě 3 druhy připojištění, které se určitě vyplatí mít. Jedná se o: 1. pojištění odpovědnosti (více o něm zde)
2. úrazové pojištění
3. pojištění zavazadel

Jestliže si koupíte zájezd, vyplatí se vám utratit o něco více ještě za pojištění storna. Pomůže vám v případě, když z vážných důvodů nebudete moci do zahraničí odcestovat. Jedině díky němu dostanete část peněz z ceny zájezdu zpět.

Ceny jsou nižší online
V dnešní době je možné snad vše koupit na internetu, výjimkou není ani cestovní pojistka. On-line cestovního pojištění vyřídíte za několik minut a ještě můžete získat slevu či atraktivní bonusy.

Na závěr vám doporučujeme přečíst si odpovědi na časté dotazy k cestovnímu pojištění. Dozvíte se mimo jiné i to, jak se zachovat, když se dostanete do potíží.

Jeden komentář u “Naučte se poznat kvalitní cestovní pojištění”

  1. babicka11 napsal:

    Pokud jsme jeli do zahraničí, vždy jsme si dali úrazové pojištění i pojištění na zavazadla. Člověk nikdy neví, co se může stát. Bez pojištění bych nikam nejela a pojištění uzavírají i moje děti….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *