Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Nejlepší dovolená v Česku? Vydejte se do Adršpachu

V Česku máme řadu míst, která se bez potíží vyrovnají těm světovým a jedno z nich se nachází nedaleko Krkonoš, blízko polských hranic. Jde o přírodní skalní okruh, kde bez problémů strávíte celé odpoledne. Zdejší skalní městečko je totiž obrovské.

Na mysli máme Adršpašsko-teplické skály, největší skalní městečko v ČR, které velmi často navštěvují i cizinci. Právě letos však máte možnost zarezervovat si penzion Adršpašsko a Broumovsko a užít si zdejší skály bez návalu zahraničních turistů.

Co přesně čekat od Adršpašsko-teplických skal?

Těžko se to popisuje, krásu zdejšího skalního městečka totiž musíte nejlépe sami vidět a zažít na vlastní kůži. Už při vstupu do areálu spatříte nádherné modré jezero, to nejkrásnější vás však čeká teprve za ním. Projdete kolem Homole cukru, dojdete až k Milencům, objevíte uličku úzkou jen 50 cm, můžete se svézt na loďce v jezírku. Příroda si zde doopravdy vyhrála.

Adršpašské skály obsahují prohlídkový okruh, který snadno absolvujete i s dětmi. Jestliže máte více času, projděte se ještě dále do Teplických skal. Tato část je méně navštěvovaná, avšak stále překrásná.

Kde se ubytovat a co dalšího v oblasti vidět?

Pokud toužíte spíš po ubytování v nějakém větším městě, ze kterého můžete vyjíždět, doporučujeme penziony Trutnov. Trutnov je směrem na Krkonoše, takže vám nic nebrání jeden den podniknout výšlap na Sněžku, či se jen tak vydat třeba do Pece pod Sněžkou.

Zajímavou volbou bude i penzion Dvůr Králové nad Labem. Dvůr Králové je od Adršpašsko-teplických skal vzdálený 40 km a nabídne vám celou řadu aktivit – místní proslavenou ZOO se safari nebo nedalekou lokalitu, kde se odehrává děj známé knihy Babička.

Samozřejmě se můžete poohlédnout i po penzionech v menších městech, možná budou cenově výhodnější, a pokud disponujete autem, není problém do větších měst za zábavou dojet. Prohlédněte si penziony na Penzion.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *