Co je to za kolo, když se na něm nemusí šlapat? Někteří cyklisté elektrokola striktně odmítají, ale na opačném protipólu stojí stále početnější skupina lidí, kteří na bicykly s elektromotorem nedají dopustit. Řada z nich přitom ještě relativně nedávno tvrdila, že žádnou pomoc při šlapání nepotřebují.

Kdo má elektrokolo, nesedí doma

Zájem o elektrokola průběžně stoupá a podle některých statistik se každoročně zvyšuje o 50 %. Ještě zajímavější je skutečnost, že většina majitelů klasických kol nepodniká výlety ani zdaleka tak často jako elektrocyklisté. A když už na výlety vyrazí, vybírají si méně náročné trasy, čímž se ochuzují o spoustu krásných míst, ke kterým se holt musí dojet do kopce.

Elektrokolo je dobrou volbou pro každého, kdo cyklistiku odkládá. Elektromotor je dostatečně výkonný na to, aby se do kopce bez námahy svezl i těžší jezdec. Velkou výhodou je možnost svobodné volby – sami si rozhodnete, kdy chcete šlapat a kdy necháte pohon na elektromotoru. Rozhodně se tedy nemusíte bát, že si na elektrokole nedáte do těla.

Které elektrokolo je to „správné“?

Vybrat elektrokolo není snadné. Anebo ano? Záleží na úhlu pohledu. K nejdůležitějším parametrům patří hmotnost (příliš těžké nebrat!), výkon elektromotoru a kapacita baterie, doba potřebná k dobití a průměrná dojezdová vzdálenost.

Chcete-li elektrokolo, se kterým se vám bude dobře jezdit ve městě i lehčím terénu (polní cesty apod.), bude se vám zamlouvat model RSEB-303 s akcelerátorem od známého výrobce skútrů Kentoya.

 

Elektrokolo RSEB-303 má integrovanou baterii v rámu kola (snadno se s ní manipuluje a dobíjí), praktický nosič na zadním kole, digitální tachometr a asistent pomoci. Na jedno nabití (4-6 hod.) ujede až 50 kilometrů.


Digitální tachometr s asistencí


Praktický zadní nosič

 

Kentoya je na českém trhu od roku 1994 a disponuje širokou sítí smluvních prodejců. Elektorkola i skútry jsou k mání na splátky s nulovou akontací bez navýšení. Další informace najdete na www.kentoya.cz.

 

18 komentářů u „Odkládáte výlety na kole? Pořiďte si elektrokolo!“

 1. babicka11 napsal:

  Manžel na elektrokole jezdí i po městě, a protože je tu počasí docela dobré, tak tráví na projížďkách více času.

 2. Rojak napsal:

  U nás je podnikatel, který prodával scútry a teď se přeorientoval na elektrokola a může vám ho sestavit z vašeho normálního kola.

  1. veruska napsal:

   To by určitě bylo potom levnější, ne? A kdepak bydlíte Rojak?

 3. babicka11 napsal:

  Manžel, i v tomto počasí, pokud tedy zrovna nefičí jako dnes, vyráží na elektrokole se projet aspoň 5-7 km, pořádně se oblékne, i pod helmou má šátek a jede. Když se vrátí, má červené tváře jako mimino :-).

 4. veruska napsal:

  Tak elektrokolo musí počkat, teď je na řadě koupelna. Pak budu pokračovat v šetření peněz na další potřebnou věc. Tak nevím, jestli se na elektrokolo dostane.

 5. Rojak napsal:

  Asi je to moderní ale ta cena je opravdu přemrštěná. Už se začíná i s auty na elektřinu, tak uvidíme co to přinese.

  1. babicka11 napsal:

   no jo, když jen baterka stojí desítku …. a kolo pět …

 6. bobalka napsal:

  Mě by se líbilo, objela bych s ním místa, kde už jsem dlouho nebyla, kam jsme chodívaly se projít, nebo projet na kolech. Jo jo je to super když nohy fungují jak mají.

 7. Rojak napsal:

  Tak to teda ne, když na kole, tak po svých a ne s nějakým motorem. To už si můžu rovnou vyjet na motorce a cena za pořízení moc odlišná nebude.

 8. lgku napsal:

  Elektrokolo je určitě dobrá věc, ale stále zatím spoléhám na vlastní nohy, ale možné to je v budoucnu.

 9. Barny napsal:

  Já jsem také dospěla do fáze kde si vybírám trasy pokud možno bez větších kopců.Elektrokolo by bylo fajn,ale chybí sponzor.Nějak se mi nedaří z důchodu našetřit vždy přijde něco důležitějšího.

 10. bobalka napsal:

  Já bych si ho moc přála, ale je to nad moje finanční možnosti.

  1. babicka11 napsal:

   Existují i elektrokola levnější, nemusí stát hned přes dvacet tisíc 🙂

 11. veruska napsal:

  Kamarádka měla sebou elektrokolo v lázních a prohlédla si s ním celé okolí Velkých Losin.

 12. devilscat napsal:

  Vídávám tady v okolí pár lidí, co mají elektrokolo, ale zase na druhou stranu si říkám, že jsem zatím ještě mladá a tak jezdím na normálním kole…. nevylučuji ale, až budu starší, že si elektrokolo nepořídím – bude samozřejmě záležet na mém zdravotním stavu.

  1. babicka11 napsal:

   Elektrokolo není jen pro starší a staré lidi :-), je i pro mladé, co chtějí jet třeba opravdu hodně daleko, nebo do stoupajícího terénu, protože toto kolo jim hodně pomůže.

 13. babicka11 napsal:

  Manžel elektrokolo má a je nadmíru spokojen. Ale šlapat (občas) se na něm ale také musí. Když je pěkné počasí, jede se projet a ujede v pohodě i 15-20 km.

 14. veruska napsal:

  Já už také delší dobu o koupi elektrokola uvažuji. Kolo mám a opravdu si vybírám trasy, aby to nebylo do kopce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy