Dnes se dá vycestovat na občanský průkaz prakticky po celé Evropě

Dokonce se můžeme s touto kartičkou dostat do některých opravdu exotických zemí, ačkoliv tady je vždy lepší mít pas v záloze. V zámoří existuje několik území, a většinou se jedná o pozůstatky kolonií, na kterých platí pravidla Evropské Unie. To nám dává možnost navštívit neobyčejně tajemná místa a zažít neskutečné dobrodružství.

Není nad to si naplánovat dovolenou podle svých představ

Například si užít plavbu Karibským mořem. Než ale nastoupíme na loď, tak si můžeme projít New York a prohlédnout si tak jedinečné a rušné město. Pak nás bude čekat nekrásnější a nejčistší moře na světě.

Jednou z našich zastávek bude Martinik.

Je to doslova karibský ráj, kde žije zhruba 400 tisíc obyvatel. Na plážích nalezneme čistě bílý písek.
Navíc jsou obklopeny korálovými útesy, které působí velmi pěkným dojmem.

Zřejmě bychom neměli zapomenout ochutnat rum, jelikož je tu údajně nejlepší na světě.
Když budeme pokračovat dál, tak například Barbados nás může překvapit podmořskou krásou. Výlet bude po několika velmi příjemně strávených dnech zakončen v Miami.

Je skutečně mnoho krásných destinací

Mezi velmi zajímavé a poznávací zájezdy patří rozhodně Velká Británie. Poskytuje skutečně mnoho možností a různých tras, kam se můžeme vydat. Samozřejmě nesmíme minout prohlídku Londýna. Procházka kolem Temže nebo v parcích Hyde Park, St.James, kde můžeme krmit kachny a veverky, je velmi příjemná. Jen kousek nás dělí od prohlídky Buckinghamského paláce, slavného Big Benu a dalších nádherných historických staveb.

Zájezdy zde nekončí, cestujeme dále, podle svého vlastního výběru. Nedaleko Londýna se nachází město Bath, kde jsou velmi hrdí na expozici románských lázní, které zde založili již Římané. Celková prohlídka trvá déle, než hodinu. Nicméně se dozvíme neskutečně mnoho zajímavých informací, včetně projektové dokumentace, jak to v takových lázních dříve chodilo.

Zájezd do Velké Británie se vyplatí na delší dobu, než jen pár dnů

Celý den se dá v pohodě strávit v Cornwallu. Jedná se o nejkrásnější kout samotné Anglie. Písečné pláže, skály, údolí, rybářské vesničky, ale i opuštěné doly, to vše nese v sobě vznešenost a dýchá na nás kus anglické historie. Právě v těchto končinách nalezneme konec světa. Ne vážně, je to nejzápadnější cíp Anglie. Land´s End s atrakcemi pro rodiny s dětmi a výhledem na Atlantik. To rozhodně není jediná kuriozita. Například normanský klášter St. Michael´s Mount. Běžně k němu vede kamenná cesta, ale když přijde příliv, rázem se změní na ostrov. Ovšem nikdo se nemusí obávat toho, že by tu snad zůstal při prohlídce památky uvězněný. Na návštěvu turistů jsou zde připraveny. Jednoduše, za menší poplatek se dostaneme zase lodí zpět na pevný břeh. Nicméně prohlídka kláštera skutečně stojí za to.

Anglické skvosty, mezi které patří hrady, zříceniny, Jurské pobřeží, Salisburské planiny, Stonehge a mnohé další, skutečně stojí za prozkoumání. Stejně tak jako vyzkoušet si Zájezdárnu se širokou nabídkou zájezdů. Cestovat a poznávat exotické, romantické a tajuplné země nebylo nikdy snazší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *