Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Když už jsme jednou byli na Lipnu, samozřejmě jsme se vydali i na okružní výlet parníkem. Šlapali jsme po cestě okolo vody k přístavišti a náš čtyřletý parťák byl celý nedočkavý. Poskakoval před námi a neustále se vyptával : „tak kdy už tam budeme?“

Konečně jsme došli k přístavišti. Loď už tam stála v celé své kráse, ale prcek netrpělivě pokračoval v otázkách?
Proč tam ještě nejdeme? Proč tu čekáme?“

přístaviště parníků

Naše vysvětlování, že musíme počkat, až na lodi odstraní provaz na nástupním můstku, prostě nebral v potaz. On je tady, parník taky, tak co ho zdržujeme?
Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho. Za chvíli provaz z můstku zmizel a na můstku se začala tvořit fronta nastupujících. My stáli skoro první, takže mrňous se uklidnil a sledoval ruch okolo sebe. Domluvili jsme se s kapitánem, že na zpáteční cestě plavbu ve Frymburku přerušíme, prohlédneme si městečko a pokračovat budeme, až pojede zase kolem, v dalším okruhu.
Usadili jsme se pod střechou hned u přídě, na palubě to hodně foukalo. Měli jsme odtud nádherný výhled po celém okolí. Malý seděl a koukal kolem. Když ho to přestávalo bavit, přistávali jsme ve Frymburku. Kam teď? No kam, jako první jsme zamířili někam na oběd. Nebo by vás snad bavilo bloudit městem s prázdným žaludkem? Najedli jsme se v restauraci na náměstí (musím zde napsat, že jídlo bylo dobré, porce veliká a nebylo předražené,) a vydali se na obhlídku města. Prošli se po náměstí, objevili připoutaný strom (asi aby jim nikam neutekl, větví jako nožiček měl dost), prohlíželi si romantická zákoutí i z kmenů vyřezané pohádkové postavy. Ty se samozřejmě nejvíce líbily našemu malému.

A pak jsme už zase čekali na náš parník. Až budete taky někdy na Lipnu, projeďte se taky. Stálo to za to. Matylda

9 komentářů u „Okružní plavba parníkem po Lipnu“

 1. babicka11 napsal:

  Poslední dubnový den tradičně patří čarodějnickým sletům. Jeden z nich proběhne 30.4.2017 v rámci Slavnostního zahájení sezóny Království lesa na Lipně. Bohatý program pro děti i dospělé.

 2. babicka11 napsal:

  Je dost možné, že se na Lipno letos opět vypravíme, a to všichni. Pojedeme dvěma auty, já pojedu třeba s dcerou a muž se synem :-), manžel nerad řídí tak daleko. Už jsme o tom mluvili a na výlet se těší hlavně holky.

 3. veruska napsal:

  Na Lipno se nejede, plavbu parníkem uskutečníme někde blíž k našemu domovu. Třeba v Pardubicích po Labi.

 4. veruska napsal:

  Já jsem jela parníkem někdy před 30 lety. Budu to muset napravit.

 5. bobalka napsal:

  Lipno se mi taky moc líbí, a projížďka na parníku je zábava, ani jsem nevěděla, že se to na Lipně dá, my byly jen na Mácháči na projížďce a z Děčína do Hřenska, tam je také moc krásně.

 6. lgku napsal:

  Na Lipně jsme taky už byli, sice ne na parníku, ale na dovolené, už je to taky pěkných pár let zpět, ale líbilo se nám tam a když vyjde i počasí, tak není co řešit.

 7. blaju napsal:

  Je to sice už deset let co jsme byli na Lipně, stavovali jsme se tam cestou na dovču, zůstali jsme tam tři dny, na koupání to nebylo, ale projížďku parníkem jsme si nenechali ujít, ani hrad Bítov a Cornštejn, procházky po okolí, bylo tam velmi pěkně a kdyby přálo počasí na koupání tak by to bylo ještě lepší.

 8. veruska napsal:

  Určitě jste měli krásný výlet a když člověk jede s malým dítětem, tak je výlet pestřejší.

 9. babicka11 napsal:

  Na Lipnu je krásně, obzvlášť na vodě, projížďky lodí miluje celá naše rodina…Už jsme tam byli za poslední roky 6x a vždy se nám tam moc líbilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *