Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Pánský rolák se vám bude líbit hned, jak ho obléknete!

Možná jste ho jako malí nesnášeli, protože prostě škrtí. Ovšem nutno podotknout, že rolák chlapovi prostě sluší. Rolák navíc plní dobrou izolační funkci a navíc je velmi univerzální. Není těžké pochopit, proč se stal tak oblíbeným a jeho obliba přetrvá století.

Něco z historie pánského roláku

V 50. letech se rolák stal praktickým sportovním doplňkem lyžařů a zimních sportovců. Nastavený límec svetru, takzvaný rolák (oz anglického „roll up“ – vyroluj), byl inovativní zlepšovák, který fikaně a prakticky spojil šálu a svetr.

Všichni si jistě vybavujeme Jamese Bonda. Toho uhrančivého superhrdinu v černém roláku v podání Daniela Craiga. Byl tak elegantní a nekompromisní zároveň!

A přesně tak černý rolák působí – uhrančivě, profesionálně, elegantně. Je to čistý styl, který nemůže být mužnější. Stylově vybroušený mužský look nezkazí žádnou zásadní schůzku.

Ale byl tu jeden hrdina, který se zapsal svým černým rolákem do dějin více, než kdokoli jiný. Vizionář Steve Jobs, inspirován Japonskem, požádal designérku  Issey Miyake o návrh osobní uniformy, značky osobnosti. A tak vznikl pověstný look. Ještě zajímavější je, že když tento příběh vyprávěl autoru svého životopisu, otevřel svůj šatník, kde k údivu novináře viselo sto černých totožných roláků. Jobs pronesl legendární větu: „To je to, co nosím. Mám jich dost na celý život“.

My ale máme na výběr mnohem více možností, než jen černou.

Kolik barev znáš, tolikrát jsi člověkem

Kašmírový, bavlněný, robustní nebo tenký na tělo. Roláky sluší všem a bývají elegantní na jakékoli postavě. V e-shopu Bolf tak můžete vybírat dle libosti.

Kašmír je vždy záruka nejvyšší kvality, svetry z něho jsou dlouho krásné, drží tvar i barvu a investice do nich se na léta zúročí. Vousy trochu ničí tento materiál, proto muže s plnovousem zaujme vlna Merino.

Ale i bavlněné roláky dokáží splnit svůj úkol se ctí. Doporučujeme pořídit si několik kousků jemných roláků z takzvané basic řady. Je to základ, který se dá velmi dobře kombinovat s jinými kusy šatníku.

Tenké roláky v barvě černé, tmavě šedé, tmavě modré či bordó můžete libovolně kombinovat s většinou klasických sak a nešlápnete vedle. Na večírku zazáříte v roláku jasně červené barvy. Letní kalhoty naopak snesou jasné, veselé barvy, klidně žlutou či světle modrou.

Pravidla hry

Rolák pod sakem rafinovaně řeší palčivou otázku „Co pod sako v chladných dnech?“ Muži kladou dotaz, zda etiketa dovoluje vzít  pod něj svetr. Odpověď zní „Ano – jen je třeba osvojit si pár triků a pravidel.“

Pokud je venku chladno či pracujete v klimatizovaných prostorách, klidně si dovolte pod sako rolák. Příjemně zahřeje a dokonale oživí váš vzhled! Již jsme zmínili, které barvy jsou vhodné pro pracovní a které pro výjimečné příležitosti.

Dalším pravidlem je nikdy k obleku nekombinovat vzorovaný svetr.

Rolák také neoblékejte na velmi formální akce jako svatby, premiéry, gala večery. Ovšem na večeři v restauraci či na schůzce bude tento styl vypadat báječně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *