Krásné, teplé léto, kdo má zahradu a bazén, nemusí se trmácet někam k vodě se osvěžit. Máme sice zahrádku malou, ale houpačka pro 3 osoby, bazén, a pokud bude třeba, i stan se vejde. Navíc jsme si pořídili i solární sprchu, která je pomalu stále v chodu. Je lepší se napřed sprchou osmělit, než jdete do bazénu.

Solární sprcha EASY je plastová solární sprcha se zásobníkem o objemu 20 litrů. Je vysoká přes dva metry a voda je ohřívána slunečním zářením v „tubusu“ sprchy. Vstup studené vody do zahradní sprchy je možný přes hadicovou rychlospojku, nebo přes kulový ventil. Sprchovat se teplou vodou můžete od jara až do podzimu, stačí, když bude svítit slunce. Solární zahradní sprcha se hodí jak k bazénům, nebo i pro ty, co bazén nemají. Hlavně, že má člověk možnost se umýt po práci na zahradě. Voda pohodlně stačí pro 2-3 osoby na umytí.

Není nad to se jen osprchovat a holky toho hodně využívají. Lítají sem a tam a vydovádí se dosyta. Pochopitelně se to neobejde bez jekotu, ale to nám nevadí. Máme radost, že ony mají radost. Nikolka je tady skoro každý den, když ji syn vyzvedne po obědě ze školky, Terezka sice přijíždí později, o to je tu zase déle.

Dcera na zahradu pořídila domeček, skluzavku, vodní svět, pískoviště a bublající malý vodopád. Na terase z kamenného koberce má krásné posezení pro 6 lidí i se slunečníkem, svítí jim tam slunce celý den. Syn se zase chystá na stavbu pergoly a bazén mají zatím nafukovací. Dohromady s houpačkami to vypadá moc dobře. Když viděli sprchu, okamžitě si pod ní vlezli. Prý si ji musí taky koupit :-).

16 komentářů u „Pořiďte si sprchu“

 1. babicka11 napsal:

  Sprchu jsme už “zazimovali” – už to nevypadá s počasím dobře. Tak už zas jenom doma. Ale bylo to fajn. Těším se na další rok.

 2. babicka11 napsal:

  Tak už bude asi i po sprchování, i když – kdo ví? Předpověď počasí někdy vyjde, někdy ne. Napřed, že bude teplé září, teď zase, že nebude. Necháme se překvapit.

 3. babicka11 napsal:

  Už máte taky tu sprchu? To je tak bezvadná věc. Byli u nás přátelé, plavky neměli, pán to chtěl vyzkoušet, ale neměl plavky :-), tak se vysprchoval ve slipech a pak stejně šel do bazénu, domů jel jen v kraťasech. Bylo mu to jedno :-), a moc si liboval …

 4. babicka11 napsal:

  Dnes jsme se šli večer s mužem osprchovat, říkali jsme si, že jsme blázni, kdyby nás tak někdo viděl … :-), no a pak jsme slyšeli “dobrý večer” – sousedi nalevo od nás byli na balkóně, ještě, že jsme nešli “na adama”, hhi.

 5. veruska napsal:

  Máme venku starou vanu, tak jsem si ji napustila a hezky jsem si poležela ve vodičce.

  1. babicka11 napsal:

   My jsme dřív měli také na zahrádce velkou plechovou vanu, kde se naše děti koupaly, i my jsme tam občas vlezli. Voda se v ní rychle ohřála, jak do plechu pralo slunce. Teď stojí opřená na půdě a syn tuhle říkal, že by si ji asi vzal domů….

 6. Rojak napsal:

  Sprcha je u bazénu a vůbec na zahradě dobrá věc na osvěžení a hlavně v těchto vedrech na spláchnutí potu.

 7. babicka11 napsal:

  Sprcha hlavně pro starší lidi je opravdu fajn. Není nad to, denně se párkrát osvěžit ve vedru a nemusí se ani do bazénu. Zvlášť, když je pod mrakem, tak holky chtějí hlavně pod sprchu. Teplá voda tam opravdu dlouho vydrží. Nastavují záda a libují si, jak voda stříká. 🙂

 8. Rojak napsal:

  V těchto vedrech je sprcha skoro jako živá voda. Škoda, že té vody začíná kvůli suchu ubývat.

 9. veruska napsal:

  V těch velkých vedrech jsme se už několikrát polévali hadicí. To je ale ledová voda. Br!

 10. babicka11 napsal:

  Tuhle večer v 10 hodin jsem slyšela odemykat… muž se šel sprchovat ven, že je prý horko a nemůže spát :-). Já teda dala přednost sprše v bytě :-).

 11. babicka11 napsal:

  Na sprchu nedám dopustit, co se už holky u ní vyřádily a teplá voda je i večer, chodíme se tam s mužem sprchovat. Je to lepší než ve sprcháči. Kolikrát mám mokré i vlasy, ale to je fuk :-).

 12. bobalka napsal:

  Na zahradě sprchu zatím nemáme, vnoučátkům stačí bazén a hadice :D. Ale kdo ví, možná se manžel inspiruje.

 13. Rojak napsal:

  Sprcha na zahradě musí být, hlavně jak je bazén. Osvěží a smyje pot na těle.

 14. babicka11 napsal:

  Sprcha je fakt bezvadná, dnes měl bazén 28° C, sprcha ještě víc, Nikolka zase u ní řádila, voda byla pěkně horká :-), napřed tam dala jen ruce a ječela :-)…., udělali jsme dobře, už když se vyleze z bazénu, člověk může spláchnou ten chlor … :-).

 15. veruska napsal:

  Sprcha je dobrý nápad. My jsme koupili pro vnučku nafukovací bazén, ale ona přijede třeba jednou za týden a tak ho moc nevyužije. Sprchu bychom využili i my starší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *