Ve dnech 22. – 24. 9. 2017 proběhlo posvícení v našem městě spolu s poutí u Vojtěcha

Spousta atrakcí vylákala lidi s dětmi ven a také stánky s občerstvením nechyběly. Potkávali jsme děti s cukrovou vatou, mladé se zamilovanými srdíčky z perníku, děti s mandlemi v cukru, taky ty, co se ládovali langoši a popíjeli hořký mok.

Dětem se líbil skákací a strašidelný hrad, obrovská skluzavka, na kterou jste se mohli dostat jen po lanovém žebříku, kolotoč malý pro mrňata, větší pro předškoláky a největší pro mládež, který byl hojně využíván. Holky se také projely po ponících, ale byli tam i větší koníci. Autodrom byl navštěvován hlavně tatínky s dětmi, a zatímco Nikolka byla skákat na gumě, Terezka chtěla na labutě. Byl tam také pořádně strašidelně ustrojený vlk v železné kleci, ptal se dětí hlubokým hlasem, jestli náhodou nepotkaly Červenou Karkulku… 🙂

Tak se holkám sobotní den opravdu vydařil. Byly totiž na pouti hned dvakrát. Dopoledne s námi, protože tu holky spaly a odpoledne s rodiči, když si pro ně přijeli. Takže velká spokojenost a holky byly opravdu šťastné. A o to šlo hlavně. Sice nám to provětralo trochu peněženky, ale tohle bylo moc fajn. Pro smích a zářící oči dětí co by člověk neudělal …. :-).

5 komentářů u „Posvícení“

 1. babicka11 napsal:

  Nedaleko od nás jsou za ohradou koně, tak se na ně jezdí holky dívat. Prý by se i svezly, ale to raději ne, to bych se o ně bála. I když majitel říkal, že jsou zvyklí.

 2. veruska napsal:

  Sousedi měli doma oslíka. Jejich děti se na něm vozily. Když byl přivázaný za naším barákem, aby se napásl, tak jsem si ho pořádně prohlédla a pomazlila.

 3. Rojak napsal:

  Určitě velký zážitek pro malé děti a někdy i dospělé. Pro mě tyto veselí už moc nejsou.

 4. bobalka napsal:

  To by se vnoučatům líbilo, ale mě taky, vždycky jsem měla poutě ráda.

 5. veruska napsal:

  To máte pravdu, co by člověk pro ty naše pusinky neudělal.
  Věřím, že se to holkám líbilo. My tu budeme mít nedaleko ve Vilémově taky ještě pouť, tak snad bude pěkné počasí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *