Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Povinné ručení je jeden z nutných výdajů, které pravidelně zatěžují rozpočet. Výše pojištění se však nemusí nezbytně šplhat na několik tisíc, stačí si jen vybrat tu správnou pojistku. Jak to ale udělat, aniž byste museli obíhat jednotlivé pojišťovny a stále dokola někomu diktovat své osobní údaje?

Odpověď na tuto otázku najdete na internetovém srovnávači pojištění Klik.cz, na kterém si lze během několika málo minut online sjednat povinné ručení, a to již od tisíce korun. „Na našem webu nabízíme produkty většiny pojišťoven působících na českém trhu, čímž zákazníkovi rychle a přehledně poskytneme srovnání nejen cen, ale i produktu jako takového. Tímto způsobem u nás ušetří skoro 90 % řidičů, nejlevnější povinné ručení umíme uzavřít za 968,- korun ročně,“ uvádí Aleš Rothbarth, expert z Klik.cz.

A jak sjednání povinného ručení online funguje? V sekci kalkulačka povinného ručení je třeba nejprve zadat základní údaje o vás a o automobilu. „V prvním kroku sjednání povinného ručení online nás zajímá kategorie vozidla, tovární značka, model, zdvihový objem válců a výkon motoru. Dále potřebujeme vědět základní údaje o pojistníkovi jako věk, bydliště a kontaktní údaje. Důležité pro nás jsou samozřejmě i bonusy,“ vysvětluje Rothbarth.

Kalkulačka povinného ručení

Pokud však bonusy, tedy počet naježděných měsíců bez pojistných událostí, neznáte, experti z Klik.cz je pro vás mohou ověřit. V takovém případě stačí zvolit variantu nejsem si jistý a bonusové měsíce budou automaticky ověřeny a dle nich bude cena pojištění upřesněna.

Po zadání výše zmíněných údajů se vám zobrazí přehledně seřazené nabídky povinného ručení od většiny pojišťoven působících na českém trhu a vy si již můžete vybrat konkrétní povinné ručení. U něj si pak jen ověříte, že odpovídá vašim parametrům, potvrdíte a na mail vám bude zaslána veškerá smluvní dokumentace. Tu není třeba nijak tisknout, podepisovat a skenovat. Pojistná smlouva totiž vchází v platnost po zaplacení pojistného. Jezdit ovšem můžete prakticky ihned, jelikož vám na mail společně se smluvní dokumentací bude zaslána i zelená karta. „Na e-mail odesíláme tzv. dočasnou zelenou kartu, která je považována za klasický doklad a je možné s ní vyjet do ulic. Originál zelené karty pak odesíláme druhý pracovní den doporučeně poštou,“ upřesňuje Aleš Rothbarth za Klik.cz.

Uzavřete-li nové povinné ručení, je také potřeba vypovědět starou pojistku, máte-li ji aktuální. Doporučujeme proto na vaši starou pojišťovnu zavolat nebo osobně navštívit kamennou pobočku, abyste zbytečně neplatili povinné ručení dvakrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *