Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

V naší vesničce Pařížov máme kamennou přehradu, která je opravdu nádherná.

Stavělo ji v letech 1910 až 1913 na 500 dělníků.
Byla vystavena hlavně k zadržování jarních vod.
Hrázný také vodu zadržuje za účelem odemykání Doubravy, aby měli lodičkáři dost vody na sjetí řeky
Několikrát se stalo, že byla z jara přeplněná a voda tekla i okny, která jsou umístěna těsně pod vrchní částí hráze. V takovýchto případech se voda vypouští i tunelem.Je to nádherný pohled, když těmito okny /je jich asi 7/ voda na druhé straně hráze stéká dolů do řeky ,
Když jsme byli malí, tak jsme se do přehrady chodili koupat a někdy taky těsně pod přehradu do řeky. Lezli jsme i do tunelu, ale to kdyby tenkrát rodiče věděli, tak to by byl mazec.
Co si pamatuji, tak byla přehrada 2X vypuštěná, aby ze dna mohli vyvézt bahno.

Moc ráda se k přehradě chodím procházet a občas vzpomínám na mladá léta.

9 komentářů u „Přehrada v Pařížově“

 1. veruska napsal:

  V neděli jsme měli návštěvu, tak na procházku jsme šli samozřejmě na přehradu. Dcera hrázného tam měla puštěného koníka, tak jsme si ho hladili. Ani si nás nevšímal a spokojeně žral travičku.

 2. bobalka napsal:

  Pěkně upravené okolí, u nás je také přehrada, kdysi jsme rádi chodily okolo na procházku, teď už je to spíš rybník pro rybáře a vodní ptáky. Prý se tam dalo i koupat, ale teď je voda tak špinavá, že bych do toho nevlezla.

 3. pskrob napsal:

  Vůbec netuším, kde je Pařížov, ale vypadá to tam pěkně. Mám rád vodu. U nás je nejbližší přehrada Slezská harta

 4. Ra napsal:

  i v Brně je pěkná přehrada

 5. matylda napsal:

  Pařížov? Taky jsem ještě neslyšela 🙂 Přehrada i prcek na fotce vypadají mile 🙂

 6. lgku napsal:

  Tak jsem si na fotografiích též prohlédl tuto přehradu ve vesnici Pařížov a musím říct, že je fakt pěkná, moc se mi líbí a stojí za to se na ní podívat z blízka.

 7. blaju napsal:

  Tak jsem se podívala kde vlastně Pařížov vůbec je a zjistila jsem, že kousek od toho jezdíme na dovču, takže jestli pojedeme jako obvykle tak taková malá zajížďka stojí za to, podle obrázků vypadá moc pěkně.Díky za tip.

  1. veruska napsal:

   Můžete spojit návštěvu Pařížova v dubnu s odemykáním řeky Doubravy. Kdy to přesně bude, najdete na internetu. Vždycky to dají vědět. Ono to nevychází vždy na stejné datum.
   Doufám, že si vzpomenu a napíšu to sem .

 8. babicka11 napsal:

  Tato přehrada je opravdu moc hezká, taky jsme se tam byli podívat, když jsme navštívili švagrovou … v létě se k nim asi zase vypravíme a když zbude čas, podíváme se i na přehradu :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *