Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Protože mám nemocnou maminku s artrózou, která už chodí s chodítkem a protože je to už zapotřebí, rozhodla jsem se nechat zrekonstruovat koupelnu.

Na místo vany dát sprchu, do které se lépe leze s bolavými klouby.

Jenže nic nejde snadno.

Vůbec mi nedošlo, že si vymyslím rekonstrukci a nebudu moci sehnat řemeslníky. Elektrikáře máme ve vsi, tak ten by mi elektriku udělal, ale sehnat instalatéra, který by měl čas, to je tedy oříšek.

Nakonec  mi to jeden přislíbil, ale čas měl až začátkem září. No, s dobrou vírou, že bude ještě teplo a nebude se muset topit, jsem s tím souhlasila. Potom jsem sehnala na září i obkladače. To bylo v červnu.

Měla jsem dost času dojet si do koupelnového centra v Kutné Hoře a nechat si udělat návrh koupelny. Vybrala jsem si obklady, zrcadlo, umyvadlo ,skříňku pod umyvadlo, která se přidělá na zeď a ještě jednu vyšší skříňku na zeď vedle umyvadla. Nechala jsem tam paní rozměry koupelny a řekla jí, jak bych si to představovala.

Potom už jsem jenom čekala, kdy mi ten návrh pošlou.

To trvalo dost dlouho. Zdrželo se to také tím, že to koupelnové centrum celé nějak předělávali, tak na návrhy neměli čas.

Pak jsem se přeci dočkala.
Ale mezitím mi došlo, že dělat koupelnu v září není až zas tak dobrý nápad, protože by se to protáhlo do října a maminka by mi tu zmrzla.

No tak jsem instalatéra i obkladače odřekla a domluvila jsem se s nimi na duben příštího roku. Oba mi moc děkovali, protože mi to slíbili, ale toho času moc neměli.

Tak to tedy začne v dubnu a do té doby budu ještě přemýšlet, co by tam šlo vylepšit.
Už se těším, až bude vše hotové.

„Kdo si počká, ten se dočká.“

11 komentářů u „Příprava rekonstrukce koupelny“

 1. babicka11 napsal:

  Tak jak pokračují přípravy s koupelnou? Bude to ta na obrázku, která se mi moc líbí, nebo jiná? 🙂

 2. lgku napsal:

  Taky máme letos v plánu dělat rekonstrukci koupelny, ale vůbec se mi do toho nechce, to bude všude bordelu, prachu, no prostě hrůza.

 3. veruska napsal:

  Rekonstrukce se pomalu blíží a instalatér slíbil, že se přijede na koupelnu podívat a pořád nic. Budu mu zase muset zavolat a už určit také pevný termín na práci.

 4. Rojak napsal:

  Pamatuji se jak jsme před deseti lety rekonstruovali koupelnu. Už bych něco takového nechtěl zažít. Ty ruce dobité od osekávání starých kachliček, to opravdu nikomu nepřeji.

  1. babicka11 napsal:

   My jsme si zaplatili firmu, která nejen, že sprcháč dovezla, namontovala, ale i udělala i všechny ostatní práce. Dokonce po sobě i uklidili. A zase to nebylo až tak drahé, bylo na to všechno 5 lidí a za tři dny bylo hotovo. Vyhodili vanu, staré dlaždičky vyměnili za nové, i dlažbu na podlaze, měla jsem už koupenou novou pračku, tak mi ji tam i postavili.

 5. matylda napsal:

  Na obrázcích ta nová koupelna vypadá nádherně. A musím souhlasit s Veruskou, pokud by se maminčina pohyblivost zhoršila mobilní sedátko je výhodnější, stabilní vyzděné by mohlo být na překážku. Nejlepší je zabudované sklopné.Ale to vždycky záleží jen na konkrétní situaci 🙂

  1. babicka11 napsal:

   Sklopné sedátko je výhodnější pro hubenější postavy, my jsme s mužem trochu prostorově výraznější, a měli jsme obavu, aby nás uneslo :-).

 6. bobalka napsal:

  Pro mě je rekonstrukce koupelny zatím hudba budoucnosti, jednou, možná, snad.Ale určitě by se mi to líbilo zbavit se toho umakartového strašidla.

 7. babicka11 napsal:

  To sedátko by nemuselo být tak velké, jako máme my, my to máme i jako poličku na šampon a sprch. gel, stačí aspoň 30 cm, stejně byste jí musela pomoci dovnitř a ona by byla ráda, že si může sednout ….no, uvidíte, jak by Vám to tam vyšlo :-).

 8. babicka11 napsal:

  I my jsme se rozhodovali, zda sprchový kout, nebo vanu. Nakonec vyhrál sprcháč a jsme naprosto spokojeni. Pokud bych mohla poradit, nechte si vyzdít sedátko. Je to bezvadná věc, Vy i maminka si tam můžete sednout. A navíc – sprchový kout se i zvětší a bude tam více místa. Mrkněte na článek na Upozornujeme:
  Vana nebo sprchový kout? (dejte si tam do hledáčku, je tam i foto)
  Tady je malý úryvek:
  Nechali jsme si udělat takovou malou vychytávku, kterou opravdu doporučuji při stavbě sprcháče. Místo sedátka, které je samo o sobě drahé a má určitou nosnost, jsme si nechali sedátko tzv. vyzdít.

  1. veruska napsal:

   Babicko, to jsem chtěla, nechat si vyzdít sedátko, ale nevím kam. Kdyby maminka skončila na vozíku, tak mi tam ve sprcháči nesmí nic překážet. My máme tu koupelnu moc mrňavou.Ten sprcháč je na délku 155 cm. Šířka je 80 cm.Leda vyzdít sedátko v rohu za tou zídkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *