Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Plánujete zimní dovolenou na horách? A střešní box na auto máte? Ten pojme vše, co se vám nevejde do zavazadlového prostoru! Včetně lyží!

Cesta autem na hory pro rodiny často bývá výzvou v pravém slova smyslu. Zimní dovolené jsou prostorově přeci jen o něco náročnější než ty letní. Vměstnat do vozidla všechny členy domácnosti i s veškerým lyžařským a snowboardovým vybavením není jen tak. Bez střešních nosičů či střešního boxu to je v podstatě nemožné. A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý?

Střešní nosič, nebo střešní box?

Nejdříve si pojďme objasnit pojmy. Střešní nosiče (někdy se také setkáte s pojmem příčníky), na které následně snadno připevníte nosiče kol, lyží i střešní box, patří mezi základní vybavení každého automobilu. Jednotlivé modely se od sebe liší svými rozměry (vyrábí se podle rozměrů střechy vozidla) a způsobem upevnění. To je možné buď na tzv. podélníky (hagusy), pod střešní lem či do pevných střešních bodů. Neboli prostřednictvím tzv. T-adaptérů, U-profilů či praktických rychloupínáků.

Výhody střešních nosičů

Hlavní výhodou střešních nosičů je, že umožňují využití střechy automobilu pro transport kol (k jejich převozu je možné využít i nosiče kol na tažné zařízení), snowboardů a lyží, tedy nákladu, který se v interiéru vozidla převáží s velkými problémy. Vybrané modely přitom bez problémů pojmou až šest párů lyží.

Praktický střešní box

Na střešní nosič ovšem můžete připevnit i střešní box, ve kterém lze převážet prakticky cokoliv. Střešní box zvolte s ohledem na vaše vozidlo podle rozměrů, materiálu a designu. Na trhu se setkáte se střešními boxy různých objemů. Od těch nejmenších dvousetlitrových až po boxy pětisetlitrové. Velikost střešního boxu volte s přihlédnutím k počtu členů v domácnosti, množství nezbytností, které v něm budete převážet, ale i k sezóně. Na trhu se setkáte s boxy letními i zimními na lyže.

Zaměřeno na materiál

Při výběru střešního boxu se zaměřte i na materiál, z něhož je vyroben. Střešní box musí být odolný vůči mechanickému poškození i výkyvům počasí, kterému bývá vystaven na pospas. Důležité však je i estetické hledisko. Za nejhezčí střešní box současnosti je například považován lesklý bílý střešní box Thule Motion XT XL White, jehož design koresponduje s nejmodernějšími tvary automobilů. Věřte, že tento střešní box se na vašem vozidle bude vyjímat jako šperk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *