Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Haló, haló –  na vědomost se dává,
tak jak každý rok se stává.

Skřítek Fábula v Kamenici nad Lipou
otevírá v květnu pohádkovou říši svou.

Určitě si do svých kalendářů označte políčko s datem 5. května v 10 hodin se dostavte do Zábavního parku v Kamenici nad Lipou. Právě v tento čas se otevírají brány pohádkové říše, plné tajemství, kouzel, zábavy, her a také se setkáte s neuvěřitelným množstvím zábavy a překvapení.

Čeká Vás přímo pohádkový výlet s dětmi

Zábavní park Fábula je místem úplně pro všechny generace.
Každý zde nalezne zábavu a odpočinek. Atrakce, které jsou zde připraveny, Vás doslova vtáhnou do děje, že zapomenete na okolní svět plný starostí a povinností. Že to není možné? Ale je, vždyť vcházíte do pohádky.

 

Fábulo, kde ses tu vlastně vzal

Kde jižní Čechy končí a Vysočina začíná, stála před lety velká budova. Nebyla to jen tak obyčejná budova a už vůbec ne pohádková. Žádný zločinec zde neunikl trestu. Sídlil tu totiž Okresní soud. A nejen to. Byl tu rovnou vězeňský dvůr. Tak je vcelku logické, že když tu byl soud a vězeňský dvůr, tak tu museli být i vězni. Inu a ti museli být zavření v cele. Dodnes jsou zachovány původní dveře s otvory a držákem na jídlo. Některé z cel jsou stále dochovány.

Budova soudu tu ale dlouho nestála

Pouhých 24 let a pak ji poškodila povodeň. Něco končí a něco nového začíná, tak to bylo i v tomto případu. Vznikla tu sklárna, kde se tvořily moc krásné kousky, které cestovaly až do ciziny. Byl tu i obchůdek. Bohužel ani zde štěstí netrvalo na věky a sklárny musely skončit. Nový majitel neměl již takový úspěch v podnikání, tak budova přestala sloužit a začala chátrat.

Na to se Fábula nemohl dívat

Usoudil, že děti i dospělí si zaslouží najít společné místo pro sdílení svých zážitků. Na nic nečekal a pustil se do práce. V roce 2011 budova ožívá a vzniká Zážitkový zábavní areál Fábula, místo, kde je svět zábavy pro celou rodinu.

Tady se nikdo nudit nebude

Zábavu si tu najde skutečně každý, kdo sem vkročí. Strašidelné atrakce se prolínají s bludištěm, hlavolamy, kulturními programy a zážitkovými akcemi. Zatímco menší děti obdivují zvířátka, jejich nástupci se moří únikovou hrou, jak se jen dostat z vězení ven?

Mimochodem, když úspěšně opustí brány vězení, tak to mohou jít oslavit do krčmy U Loupežníka. Dříve to byl právě ten zmíněný vycházkový dvůr.

Kdo z vás si někdy podal ruku s opravdovým čertem nebo bludičkou? Ještě nikdo

Tak zde máte šanci. Jako bonus se můžete setkat s vodnickým mistrem Josefem Dvořákem, kterému tato role padla jako ušitá na míru.

Není problém si zde vypůjčit pohádkové kostýmy a vyfotit se ve fotokoutku, tak Vám zůstane nádherná vzpomínka. Můžete ze sebe udělat strašidýlka, loupežníky nebo přímo krále a princeznu.

Rozumíme dětem i dospělým

Zábavní park je vybavený skutečně na všechno, ani počasí ho nezaskočí. Jestli bude pršet, tak pod střechou nezmoknete a o nic nepřijdete. Že Vám je venku horko? Nevadí, přesunete se na chvíli do sklepení, tam bude příjemný chládek. Je to zkrátka místo, kam s dětmi můžete jet bez obav za jakéhokoliv počasí.

Nemusíte se bát přijet i s miminkem.  Přebalovací pultíky jsou plně k dispozici a v restauraci nebo cukrárně není nikdy problém ohřát nějakou tu maminkovskou baštu. Venkovní terasy, hřiště a dokonce piknikové loučky s dekou a slunečníkem jsou ideálním místem pro odpočinek.

Je pohádková říše omezená časem

I pohádkové bytosti musí alespoň chvíli odpočívat. Otevřeno je od 10 do 18 hodin. Vstupné je samozřejmě na celý den, jen ten čas tu utíká moc rychle. Tak se může stát, že vlastně ani všechno nestihnete projít a dosytnosti si to zde užít. Nevadí, alespoň je důvod znovu přijet za Fábulou. Má to také svoji výhodu, zase Vás bude čekat jiný program. Vždy jdeme z pohádky do pohádky. A nesmíme zapomenout určitě navštívit cukrárnu a rychlé občerstvení U Otesánka.

Fábula je samé překvapení

Taková nabídka, co má skřítek připravenou pro učitele a ředitele škol, se hned tak nevidí. Plánujete školní výlet a ještě nevíte kam? Odměňte sebe i své žáky za celoroční úsilí dnem plným zážitků v Zábavním parku. Má to své výhody. Dostanete slevu, děti jsou v uzavřeném areálu, kde se Vám neztratí a ještě naopak Vás budou milovat, jak krásný školní výlet s Vámi zažily.

Fábula je kamarád i s velkými dospělými a rád jim umožní zpestření programu pro teambuilding, firemní akci, večírek nebo divadlo. Proč se nevrátit na chvíli do dětských let a odložit práci, notebooky, tablety a mobily. Chvíle strávená s pohádkovou atmosférou Vám vše nahradí.

Že je to k nám daleko

Tak bohužel, pro některé to skutečně může být daleko, ale nic nebrání tomu, abyste si zajistili ubytování v blízkém okolí. Hned máte příjemný a pohodový rodinný pohádkový víkend, o kterém si budete dlouho vyprávět. Možná se trochu obáváte cesty, protože nevolnost v autě Vám nedovoluje delší cestování.

Máme pro vás pár tipů, jak možnou nevolnost přelstít a nenechat se odradit od cestování.

 1. Děti potřebují vidět před sebe na cestu a vnímat prostor do dálky. Samozřejmě Vy to ovlivníte plynulou jízdou.
 2. Připravte si zábavu na cestu – písničky, slovní fotbal, zkrátka je místo stresování a připomínání nevolnosti, zabavte nějakou činností. Někdy je lepší cestovat na noc, kdy děti usnou pohodlně v sedačce. Ale to musíte zvážit Vy, co je pro Vás přijatelnější.
 3. Omezte sladká, tučná a smažená jídla. Spíše zvolte lehčí varianty stravy. Zapomeňte na sladké nápoje, nejlepší je chladná voda z termosky nebo bylinkový čaj.
 4. Dělejte zastávky, při kterých se v klidu najíte a protáhnete.
 5. Vzduch v autě by neměl být těžký, je také dobré zabezpečit dítě proti slunci sluneční clonou.
 6. Mějte po ruce Kinedryl, je to asi jediný lék na nevolnost určený pro děti. Pokud cestujete kratší dobu než 2 hodiny, možná budou dostačující přírodní prostředky nebo i homeopatika, které Vám doporučí v lékárně.

Rodinné zážitky jsou k nezaplacení a takový zážitek je vzpomínkou na celý život. Děti na takové chvíle vzpomenou i v dospělosti.

Tak nezapomeňte.
5. května se otevírá říše pohádek.
Zábavní park s Fábulou pro Vás připravil zábavu na celý den.

3 komentáře u „Svět zábavy pro celou rodinu“

 1. veruska napsal:

  Tam musí být hezky a nejen pro děti. Obléknout si nějaký kostým a nechat se v něm vyfotit, to by lákalo i mě.

  1. peta napsal:

   tak to se přiznám, že i mě 🙂

 2. babicka11 napsal:

  Tam by se holkám určitě líbilo, ale je to opravdu od nás moc daleko. Kdysi jsme jako mladí byli v Kunžaku, to je ještě kousek dál …. Dám tip dětem, kdyby se chtěli jet podívat. Cestují všichni docela rádi, ale většinou na jednodenní výlety a tohle na jeden den není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *