Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Praha 5 ukrývá spoustu tajemných míst a historických památek, krásných parků, ale i výborných pivovarů. Jestli jste tuto městskou část ještě neprozkoumali, pak máte co dohánět! Vyhněte se přeplněnému historickému centru a vyrazte poznat pětku!

Ubytujte se v klidné části Prahy 5

Okolí Anděla a Smíchova patří mezi nejrušnější. Pro ubytování na Praze 5 doporučujeme klidnější části, například nedaleko Bertramky a Motola. Hotel Golf nabízí ubytování za sympatické ceny pro páry i celé rodiny. V areálu je zázemí pro děti, restaurace, bar i vlastní wellness. A do centra Prahy je to zhruba 20 minut tramvají.

Lze tu objednat speciální pobyty jako je například romantický pobyt pro dva. Rádi vám vyjdou vstříc ohledně speciálních nabídek, mají i pokoje pro vozíčkáře. Hotel Golf má také vlastní letní terasu a parkoviště.

Vyrazte za památkami

Na Praze 5 jsou ty nejkrásnější šlechtické letohrádky s přilehlými zahradami a parky, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Často se v jejich areálu pořádají kulturní akce a není výjimkou, že tam najdete i nějaký ten stánek nebo restauraci s občerstvením.

Mezi nejoblíbenější patří letohrádek Kinských se zahradami. Najdete ho na jižním svahu Petřína. Dnes tu sídlí Národní muzeum. Za návštěvu stojí i areál letohrádku Portheimka, který postavil slavný barokní architekt Kilián Ignác Dientzenhofer.

Další zajímavou usedlostí je klasicistní vila Bertramka. Běžte se tam podívat na výstavu nebo si prohlédnout historický interiér. Pobýval zde například Wolfgang Amadeus Mozart. Krásně udržovaný anglický park zase ukrývá hospodářský dvůr Cibulka. Nedaleko Cibulky je romantická rozhledna s tajemnou atmosférou, kterou nechal postavit hrabě Leopold Thun-Hohenstein.

Jestli vás zajímá církevní architektura, tak vůbec nejstarší památka na Praze 5 je kostel svatého Vavřince v Butovicích. Původně románská stavba prošla renovacemi a v současnosti je přestavěná v barokním slohu. Za návštěvu stojí i kostel svatého Filipa a Jakuba na Zlíchově, je tu krásný výhled na Vltavu.

Kde si zasportovat?

  • Lezecká stěna Cibulka je tu pro každého, kdo leze nebo by si to rád vyzkoušel. Najdete tu vnitřní i venkovní stěny a boulder.
  • Paintball Praha Smíchov sídlí na adrese Pod Císařkou 2454. Zarezervujte si areál a přijďte zažít opravdovou akci.
  • Areál Sport Mrázovka se nachází nedaleko Bertramky. Pronajmete si tu tenisový kurt, beachvolejbalový kurt, travnaté fotbalové hřiště nebo hřiště na pétanque. Najdete tu také hřiště na basketbal nebo dětské atrakce a prolézačky.
  • Dětský ostrov na Vltavě nabízí spoustu hracích a sportovních prvků pro nejmenší a starší děti. Na své si tu přijdou i dospělí. Využijte plochy pro míčové hry, prostor pro pétanque nebo tenisový kurt.

Koupaliště na Praze 5

Koupaliště Motol je rybník, který je napájený Motolským potokem. Voda je tu čistá a bez chemikálií. Navíc není nijak hluboká, a tak sem můžete vyrazit i s dětmi. Dno není bahnité, ale písčité. Soukromí zajistí dostatek keřů a stromů. Úplně zapomente na to, že jste v hlavním městě. Okolí Motolského potoka připomíná klidnou vesnici.

Kam za přírodou?

Nejkrásnější přírodní památkou Prahy 5 je Prokopské a dalejské údolí. Dříve se tu těžil vápenec, dnes jde o jeden z nejoblíbenějších cílů rodin s dětmi. Jsou tu dětská hřiště i restaurace a stánky s občerstvením. V okolí jsou památky Dívčí hrady, lom Opatřilka a Ctirad.

Další přírodní park najdete v Košířích, konkrétně park Košíře-Motol. Ponořte se do nerušeného klidu pod korunami stromů. Nebo prozkoumejte staré slovanské pohřebiště. Nedaleko je i tajemný Paví vrch s krásným výhledem do okolí.

Pivovary a dobré jídlo na Praze 5

Mezi nejznámější pivovary patří Pivovar Staropramen. V Centru Staropramen je možné rezervovat prohlídku i s ochutnávkou legendárního smíchovského piva. Andělský pivovar v ulici Lidická nabízí nejen dobré pivo, ale i jídlo. A na jižním úbočí Prokopského údolí se zase nachází Pivovar Prokopák. Poctivá česká kuchyně pro vyhládlé výletníky je samozřejmostí.

Nesmíme zapomenout na srbskou restauraci Jelica, která je otevřená přes 10 let. Pokud chcete zkusit něco netradičního a zároveň máte rádi grilované maso, přijdete si tu na své. Pěkný historický interiér a francouzské menu zase nabídne Café Savoy. K vůni Blízkého východu přičichnete v restauraci Paprika nedaleko Anděla. Izraelská kuchyně je určitě něco, co stojí za to vyzkoušet. Nají se tu také vegetariáni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *