Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Ubytování Jičín je v blízkosti Českého ráje a Prachovských skal

Pokud plánujete letošní rekreaci v českých luzích a hájích, upřednostněte pohádkové město Jičín. Coby kamenem dohodil jsou Prachovské skály a Český ráj, kde vás čeká nespočet dobrodružství. Ať už prahnete po sportovním vyžití, zábavě s dětmi anebo romantice ve dvou, vaše přání jsou předem splněna.

Na nudu není čas

Město se nachází na severovýchodě země v Královéhradeckém kraji. Bez pochyb je klíčovou vstupnou branou do Prachovských skal i Českého ráje. Protéká jím řeka Cidlina a jeho historie je spojena s Albrechtem z Valdštejna.

Svou popularitu si získalo především díky pohádkám o Rumcajsovi, který žije v lese Řáholci. Ubytování na Jičínsku se vám bude parádně hodit, a díky němu se ocitnete jen maličký kousek od věhlasných českých klenotů přírody a architektury.

Vůně starých časů

Zpátky v čase se vrátíte díky Valdštejnské lodžii vybudované pod taktovkou Albrechta z Valdštejna. Barokní nádhera je dechberoucí stejně jako čtyřřadá lipová alej, dvůr s parkem a letohrádkem. Na své si zde přijdou zamilovaní i věční romantici. Naučná stezka je vhodná pro rodiny s malými dětmi a vede až k vyhlídce na vrch Zebín.

Dovolená na Jičínsku nadchne díky komfortním nabídkám ubytování.
Příjemné zázemí zajistí Hotel Bohemia či Penzion U Synagogy. Jsou situovány kousek od romantických zákoutí města.

S dětmi nejen do přírody

Útulné ubytování v Jičíně najdete poblíž hvězdárny a Regionálního muzea s interaktivní expozicí. Slunečné dny roku lákají k procházkám k pískovcovým skalám, kde se naučíte i slaňovat. S dětmi se projdete po naučných stezkách, projedete na koních a po cyklotrasách. Letní radovánky završíte v místním aquaparku.

Ideální ubytování najdete na Hotel.cz. Upoutá vás pestrá nabídka penzionů, hotelů a nejlepších lokalit k navštívení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *