Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Chtěla bych vás informovat o výstavě hlavně pro děti, která je nazvaná „Večerníček slaví 50 let“ a představuje původní kulisy z večerníčků a také jiné další fotografie a kresby.

Ten, kdo ještě výstavu nenavštívil, měl by tak učinit, neboť akce trvá jen do 30.10.2016. Výstava se koná v Zámeckém areálu Ctěnice ve Vinoři ve výstavním sále Špejchar. Děti ocení pohádkové zážitky, uvidí třídu Macha a Šebestové, těm mohou i zavolat J, také Rákosníček, Maxipes Fík, Krkonošské pohádky, Pohádky ovčí babičky a Bob a Bobek jsou přítomni.
Dětem se tam bude určitě líbit. Ctěnice se nachází na okraji Prahy, kde je také zámecký areál. Ten je i cílem pro rodiny s dětmi.

První večerníček se odvysílal 2. ledna 1965 a je vysílán denně dodnes. Má i nejdéle vysílanou znělku, kterou si všichni dobře pamatujeme.

na-vystaveTaké jsme se tam byli podívat a vnučce se tam moc líbilo.
Je zajímavostí, že Zámek stojí z části na skále a z části na soklu z lomového zdiva. Parkem, rozlohou přes 2 ha, protéká potok s malými stavbami lávek.
Okolo celého areálu a parku vede kamenná zeď se vstupní branou. Při vstupu do parku je vybudováno dětské hřiště, kam s dětmi také zajděte, určitě to ocení.

Park a ostatní budovy jsou památkově chráněny.

Otevřeno v říjnu – úterý až neděle 10.00-18.00 hod.
Zámecký park – říjen – 8.00-22.00 hod.
Adresa: Bohdanečská 259/1
19017 Praha 9 – Vinoř
Foto použito z portálu NG

8 komentářů u „Večerníček slaví 50 let“

 1. babicka11 napsal:

  Náš děda složil z novin taky takovou čepici, pro sebe a pro mě. Ještě, že nás vidí jen ty děti 🙂 :-), když jsou tu do rána, tak si „musíme“ ty čapky vzít…mají z toho velkou legraci … (ani se nedivím, my taky).

 2. bobalka napsal:

  Večerníček, pamatuji, když začínal, nenechala jsem si ujít ani jeden, když jsem byla malá. Pak až s klukama, reagovali hned už jen na tu hudbu. Je to ale z ruky a tak se tam asi nepodíváme.

 3. blaju napsal:

  jejda večerníček jsem neviděla ani nepamatuju, ale co není může být, aspoň z nostalgie 🙂

 4. matylda napsal:

  A na večerníček se občas s nostalgií kouknu i dnes 🙂

 5. pavlina69 napsal:

  to je škoda,že jsem si to přečetla až dnes.Určitě by se to vnučce líbilo,tak snad příště.

 6. veruska napsal:

  Do Prahy to máme dost z ruky. Na takovou akci bych jela s vnučkou, ale je ještě malá.

 7. Matylda napsal:

  Večerníček jsem měla ráda. Pravidelně jsme jej sledovali, když byly děti malé 🙂 Škoda, že mám do Prahy daleko, šla bych se na výstavu podívat i sama 🙂

 8. Benula napsal:

  Dobrý nápad, výborný tip, určitě se tam s vnoučaty podíváme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *