Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Byli jste někdy na nějaké únikové hře?

V posledních letech jejich popularita vzrostla, nicméně vždycky jsou postavené na té stejné myšlence. Jste zavření v jedné místnosti a musíte vyřešit hádanky či rébusy, abyste se dostali ven. V praxi to tedy vypadá tak, že se hodinu pohybujete na pár metrech čtverečních zavření kolikrát někde ve sklepních prostorech.

Nápadité české hlavičky však tuto myšlenku přivedly dál a nyní se po česku začínají zvolna objevovat i venkovní únikovky.

Za venkovní exitgames neboli šifrovací hry s mobilem je zodpovědný tým z portálu Exitovky.cz.
Aktuálně provozuje hry v Praze, Ostravě a v jižních Čechách, avšak další jsou v plánu. Do roka a do dne se plánují rozšířit po celé republice. Chystání her je však časově poměrně náročné, zároveň je třeba vymyslet dobrý příběh. Každá venkovní únikovka je totiž o něčem trochu jiném.

Geolokační hry vás jen tak neomrzí

Zatímco úkol klasických únikovek je jednoznačný – dostat se ven, šifrovací hry venku vás pobaví na stovky různých způsobů. Pohybujete se různě po městě či po přírodě a vaším úkolem je pochopitelně dojít do cíle na konec putování. Co se tam ale stane, nikdo netuší. Každý příběh je jiný.

Na Exitovky.cz objevíte například hry pro děti, které jsou zaměřené na animované hrdiny ze známých dětských filmů a seriálů. V Praze můžete zažít také filmovou hru a projít si místa, kde se natáčely známé filmy. V Budějovicích objevíte tajemný příběh a v Táboře se vydáte po stopách Husitů.

V nabídce je aktuálně také jedna speciální cyklistická únikovka v Třeboni, již absolvujete na kolech.

Na únikovku se vydáte kdykoliv

Výborná věc je, že venkovní únikovky vás v ničem neomezují. Fungují asi nějak takto:

  • Na webovém portálu si zakoupíte hru.
  • Stáhnete si do telefonu mobilní aplikaci Exitovky.cz (je k dispozici pro iOS i Android).
  • V aplikaci budete mít zakoupenou hru odemknutou.
  • Kdykoliv se rozhodnete spustit hru, můžete vzít partu a jít do akce. Nemusíte se registrovat na žádný přesný čas.
  • Doba, za jakou se vám podaří dojít do konce, se vám započítává a dostáváte přidělené body. Pokud zvládnete celou únikovku rychle a s použitím minima nápověd, můžete se zapsat na přední příčky žebříčku mezi další soutěžící.

Všechno je tedy jenom a pouze na vás. Je jedno, jestli půjdete na co nejrychlejší čas, nebo si z únikové hry uděláte příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu, cestou se stavíte na zmrzlinu a celou šifru si užijete. Hrát se dá dokonce i v zimě, v zimě mají hry zase jiné kouzlo než přes léto.

Potřebujete jenom mobilní telefon

Mluvili jsme o mobilní aplikaci. Jde o šifrovací hry s mobilem, takže s sebou určitě potřebujete aspoň jeden mobilní telefon s připojením k internetu, v němž budete mít aplikaci spuštěnou. Aplikace vás provede celým příběhem a také si v ní můžete odkrýt nápovědu, budete-li ji potřebovat. Hra je ale multiplayer, takže aplikaci si může otevřít rovnou několik hráčů. Jen si dopředu domluvte, kdo bude zadávat výsledky šifer. Exitovky procvičí také vašeho týmového ducha!

Hry jsou vhodné pro rodiny, party přátel, ale také třeba jako teambuilding. Více informací najdete na Exitovky.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *