Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Návštěva vinného sklípku patří k autentickým zážitkům nejen pro milovníky vína. Co vás v něm čeká?

Sklípek s ubytováním, ideální pro rodinný výlet i firemní akci

Vinný sklípek nabízí stylové posezení pro všechny vyznavače tohoto lahodného nápoje. Může se stát součástí příjemných chvil strávených s partnerem, hodí se pro posezení s přáteli i firemní akce. Vinný sklep s ubytováním vám navíc umožní užít si tento zážitek až několik dní a nemuset se zároveň nijak omezovat v konzumaci či shánět odvoz.

Vzhledem k tomu, že vinařská tradice je především neodmyslitelnou součástí Moravy, je možnost najít si na několik nocí ubytování zároveň ideální šancí, jak poznat kromě vinného sklípku něco z půvabné krajiny této části naší vlasti.

Na své si přijdou příznivci kultury, historie i přírody. Rovinatá jižní Morava je navíc ideální i na rodinné výlety. Nezklame proto ani sportovce. Ať zatoužíte objevovat místní krajinu na kolech nebo po svých, zaručeně nebudete zklamaní.

Jak to ve sklípku vypadá

Co vás potká v samotném sklípku? Kromě unikátní atmosféry a lahodného moku má toto prostředí svá specifika i určitou etiketu, kterou je vhodné dodržovat.

Základní zásada zní: Dobře se před návštěvou oblečte. Nespoléhejte se na to, že vás rozpálí samotné víno, a záhy ze sklípku utíkat pro svetr by byla rozhodně škoda. Víno si vyžaduje správnou teplotu. Počítejte proto s tím, že tu vládne teplota v rozmezí 7 až 18 °C. Ty vyšší vínu nesvědčí.

Absolvujete-li prohlídku nebo degustaci pod dohledem vinaře, vždy mu naslouchejte. Bude se vám snažit předat něco z tajů řemesla, kterému se s láskou věnuje. Sami si nenalévejte a vyčkejte degustace. Rozhodně nic kolem sebe neosahávejte, neberte do rukou apod.

Vinaři s úsměvem dodávají, že ve sklípku byste se měli chovat jako na návštěvě dobrých přátel. Pohybujte se tu s důvěrou a respektem. Budete-li ve vlastním zájmu udržovat pořádek, budete se tu stejně dobře jako mezi blízkými lidmi také cítit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *