Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Chtěla bych vás pozvat na výlet do Želíz, (kde to velmi dobře znám a jezdím tam přes 40 let), asi 10 km od Mělníka ve Středočeském kraji.

Jsou zde k vidění asi 9 m vysoké sochy – díla sochaře Václava Levého – Čertovy hlavy. Jedná se o dvě obří čertovské hlavy a z hlediska rozměrů je to unikátní dílo, které je dobře dostupné a už i ze silnice viditelné, z důvodu vykácení stromů.

V okolí je hodně zajímavých míst, kam se můžete podívat. Zajděte si do zdejších lesů, kde budete určitě úspěšní při sběru různých druhů hub. Okolní lesy jsou přímo houbařským rájem. V lese také narazíte na další sochy Václava Levého, např. Harfenici – Václav Levý zde vytesal reliéfy čtyř lidských hlav, jeskyni a ženu s harfou, také uvidíte .kapli Máří Magdalény i reliéf Hada, kousek dál i jeskyni Klácelku.

Najdete zde i pěkné koupaliště se sociálním zařízením, kabinkami na převlékání i s kioskem občerstvení. Je zde i slušná restaurace a obchod se smíšeným zbožím.

Ubytování lze zajistit buď v kempu, (chatičky jsou vybaveny jednoduše, ale je v nich vše, co budete potřebovat), nebo v nedalekém penzionu U Přemysla nebo využít krásnou Rezidenci v Liběchově,  kousek od Želíz.

Pokud budete cestovat ještě kousek dál, dostanete se přímo na Kokořín, kde můžete zhlédnout zdejší hrad nebo skalní útvar Pokličky. Z obce Kokořínský Důl pokračujete směrem na Harasov, kde se nachází krásný rybník plný leknínů.

Výlet se bude líbit vám i vašim dětem.

5 komentářů u „Výlet na Čerťáky“

 1. babicka11 napsal:

  Naposledy jsme tam byli pro jmelí, já se tedy nahoru „nešplhala“, ale syn přinesl plnou náruč…, ještě ve váze mám, čerstvé opravdu vydrží dlouho.

 2. bobalka napsal:

  Jé to je kousek od místa, kam jezdíme na dovolenou k ségře, tak to navrhnu na výlet pro celou rodinku. Není to daleko a vlastně to ani neznáme. Díky za tip.

 3. matylda napsal:

  Škoda, že je to od nás až tak daleko 🙂 Třeba někdy ….. Sbírání hřibů je můj koníček. A letos u nás moc nerostly

 4. babicka11 napsal:

  Do Želíz se můžete podívat i v zimě – krásná příroda, v zasněžených lesích můžete potkat i srnky. Je dobré pak zavítat do místní hospůdky a dát si něco pro zahřátí. Nemyslím tím jen domácí polévku ….:-)

 5. babicka11 napsal:

  Čertovy hlavy tam budou stát i příští rok :-), přijeďte se podívat …rostou tam houby!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *