Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Každý asi zná čedičovou Panskou skálu.

Kdo ne, tak si určitě vzpomene na princeznu Krasomilu, která se tam ukrývala s princem Miroslavem, z natáčení slavné pohádky Pyšná princezna.
Podotýkám, že pohádka byla natočena v roce 1952. To už je let!

Panská skála je nejznámější a nejnavštěvovanější památkou, připomínající píšťaly varhan a proto je nazývána i Kamenné varhany. Nejkrásnější Kamenné varhany leží v obci Prácheň. Je nejstarším geologickým útvarem a národní přírodní památkou u nás. Čedičové varhany dosahují výšky až 15 metrů. Panská skála vypadá romanticky, z vrcholu je krásný výhled na Kamenický Šenov a okolní kopce. Stala se tak díky tomu vyhledávaným místem turistů a je volně přístupná. Nedaleko se nachází parkoviště i sociální zařízení.

Nedaleko skály stojí Mariánský sloup, který byl postaven na památku jednoho tovaryše a vdovy, kteří zde umrzli roku 1739.

Nikolce se moc líbí pohádka Pyšná princezna, a chtěla vidět to místo, kde se pohádka natáčela. Proto si všichni udělali výlet na Panskou skálu. Nebylo sice moc hezké počasí, ale to vůbec nevadilo. Vnučka byla s výletem spokojená a líbilo se jí tam.Pokud budete cestovat okolo, zastavte se. Nebo si udělejte výlet, Panská skála je kouzelná i v zimě, i když to bude namáhavější procházka, zejména když bude sníh. Určitě ale nebudete sami, kdo tam zavítá. Babička.

6 komentářů u „Výlet na Panskou skálu“

 1. peta napsal:

  tuto pohádku jsem milovala 🙂 ale jak bylo řečeno to už je let 🙂

 2. pavlina69 napsal:

  také si to pamatuji pouze z pohádky

 3. bobalka napsal:

  Mám ráda takové zvláštní přírodní úkazy, ale nikdy jsem tam u nich nebyla. Už se tam asi ani nevydám, ale díky moc za inspiraci.

 4. matylda napsal:

  Nikolka Krasomila má zřejmě dobrý vkus. Aby ne, když ji k tomu od malička vede babička Babička 🙂

 5. blaju napsal:

  Tam to znám je to velice pěkné prostředí, byla jsem tam s rodiči jako malá , no a to už je hodně let, ale nebylo by špatné si to zopakovat.

 6. veruska napsal:

  Z pohádky “ Pyšná princezna“ si to pamatuji. Musí tam být krásně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *