Nikdy není příliš pozdě na cvičení yogy

I senioři v jakémkoliv věku mohou – ba by přímo měli – využívat jedinečné benefity, které toto cvičení nabízí. Existuje speciálně upravený typ yogy, který je šitý na míru jejich potřebám.

Co můžeme od cvičení očekávat

Yoga pro senioryYoga pro seniory je přizpůsobena možnostem těl ve vyšším věku a samozřejmě i s ohledem na individuální požadavky každého z účastníků.

Yoga je šetrná pro dýchací a pohybový aparát, přesto pomůže zpevnit celé tělo, zlepšit zdraví a celkovou vitalitu.

Důležitými prvky yogy jsou také práce s vlastní myslí a psychickým rozvojem, relaxační cvičení.

Yoga v neposlední řadě umožňuje účast na zajímavém setkání stejně naladěných lidí.

S yogou kombinuje tak několik skvělých benefitů

  • Udržování fyzické kondice
  • Práce s vlastní myslí
  • Relaxace a příjemný odpočinek
  • Sociální kontakt s ostatními

Velkou výhodou cvičení yogy je zlepšení zdraví

Pravidelné cvičení může pomoci zmírnit projevy nemocí i obtíží spojených se stářím. Yoga pro seniory blahodárně působí například na pohybový aparát, trávení nebo krevní oběh. Pomáhá udržovat mysl mladou a v optimistickém rozpoložení. Celé cvičení je vedeno v klidném tempu a výuka jednotlivých asán je často kombinována s dechovým nebo jinak uvolňujícím cvičením.

Nebojte se yogy v každém věku

Stejně jako mladší generace by se neměla obávat přijít na lekci nebo si doma zacvičit yogu, tak ani senioři nemusejí mít strach z této aktivity – jedná se o příjemné, uvolňující a plnohodnotně strávené chvíle.

Můžete vyzkoušet i víkendový pobyt a cvičení s yogou. Cvičení jsou speciálně upravena jak tempem, tak jednotlivými pózami. Na pozitivní výsledek není třeba čekat měsíce ani týdny; již po prvních lekcích se člověk cítí výrazně lépe a pln pozitivní energie. Je dobré začít už ráno, abychom si tento pocit pak udrželi po celý den. Yoga navíc nevyžaduje žádné speciální vybavení. Stačí si vzít pohodlné oblečení, měkkou a dobře teplo izolující podložku (na kurzech ji obvykle lze půjčit) a jdeme na věc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *