Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Každý určitě slyšel o souostroví ve Středozemním moři, které nese název Malta. Ne všichni ale tuto nádhernou zemi navštívili. Jestli se rozhodujete, kam v létě na dovolenou, určitě tato destinace stojí za zvážení. Smaragdové moře, bohatá historie a všudypřítomné památky, to je nejmenší členská země Evropské Unie. Pojďte se s ní blíže seznámit.

Co dělat na Maltě?

Přesto, že je Malta relativně letecky blízko oproti jiným destinacím, je pro mnohé turisty velmi exotická. Tak jako u všech ostrovů, nejlepší aktivity na Maltě jsou spojeny s mořem. Ačkoliv zde nenajdete zlaté písečné pláže, jako je to v jiných přímořských letoviscích, je tu nádherně čistá voda. Milovnicí potápění a vodních sportů si to zde zamilují. Díky čistému, průzračnému moři je potápění na Maltě opravdovým zážitkem. Nemusíte se jen cachtat v moři, zkuste si třeba pronajmout jachtu a pod rukami zkušeného kapitána vyplout na výlet. Pokud je vaší vášní fotografování, zamilujete si kamenné útesy u pobřeží, které poslouží jako překrásné scenérie zejména při východu a západu slunce. A jelikož hodně lidí jezdí na dovolenou mimo jiné kvůli gastronomickým zážitkům, je třeba počítat s tím, že maltézská kuchyně je hodně podobná té italské.

Kam na výlet?

Hlavní město Valleta se může chlubit bohatým nočním životem, jenž ocení zejména mladší generace. Několik kilometrů na severozápad od Malty leží další oblíbené místo, a sice ostrov Gozo. Tento ostrov je typický klidnou atmosférou, která zde panuje a terasovitými poli. Tato pole dodávají ostrovu zemědělský ráz. Pokud už máte plné zuby nočního života a turistů, Gozo pro vás bude to pravé ořechové. Na své si tu však přijdou také milovníci společenského života. Tato destinace je totiž známá bujarými karnevaly, které probíhají především v letní sezóně.

Jeden komentář u “Za exotickou dovolenou nemusíte cestovat daleko”

  1. babicka11 napsal:

    Řeknu známou větu „tak tam jsem taky nebyl .. “ a taky se už nepodívám. No, člověk nemůže vidět všechno, co by chtěl a už je ve věku, kdy se mu ani nikam moc nechce. Ale určitě by to stálo za poznání…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *