Před pár lety jsme s manželem slavili kulaté výročí svatby.

Jako dárek nám děti zakoupily let balónem. Zatím co manžel byl nadšený, tak já se zhrozila.
Co když to s námi spadne? Jediná útěcha byla, že v balóně budeme spolu.
Samozřejmě se tvářím jako hrdinka, přece dětem nezkazím radost.

Když přišel náš slavný letecký den, přivítal nás velmi příjemný pilot.
Všechno nám vysvětlil a u mě místo strachu začala převládat zvědavost. Říkal, že lety balónem jsou bezpečnější než let letadlem.
Horkovzdušný balón pod rukou pilota se vznesl do požadované výšky a nechal se unášet větrem. To byla nádhera. Nic nás nerušilo v pozorování krajiny. Překvapilo mě, že i když jsem v balónu, tolik metrů nad zemí, tak mi není zima. Najednou mi přišel ten let nějak krátký.

Po přistání na nás čekalo další milé překvapení.
Absolvovali jsme slavnostní křest balonkáře a obdrželi certifikát. Přistavěné auto nás pak odvezlo na místo, odkud jsme odlétali. Musím uznat, že na tento dárek nikdy nezapomeneme. Přátelská a romantická atmosféra, vidět všechny ty krásy z výšky, to se ani nedá popsat.

Když jsem viděla manžela jak je nadšený, dostala jsem nápad.

Proč mu nezakoupit k narozeninám třeba dárkový poukaz na let letadlem? Stejně pořád mluví o tom, že by si chtěl jednou vyzkoušet, jak se pilotuje letadlo.

Doma jsem si na internetu našla společnost Letecké zážitky cz. Vyhlídkové lety mám pěkně pohromadě, což mi vyhovuje, protože mám přehled. Připadám si jak dispečerka. Naplánuji trasu, prodloužím dobu letu, ať si to užije i s pilotováním letadla. Dárkový poukaz jsem zaplatila platební kartou a během chvíle jsem si ho mohla stáhnout z e-mailu.

Tak teď jen to správné počasí.
To byste nevěřili, jak se jeho oči rozzářily, když jsem mu předala dárkový poukaz. Byl tak nadšený, že si konečně vyzkouší, jaké je to být pilotem letadla.
Nadšení mu vydrželo po celou dobu letu a dlouho po něm.
Myslím si, že v důchodu o tom bude často vyprávět.
Seznámil se s letadlem, usedl na místo pilota a během letu si vyzkoušel jak zatáčet, klesat, stoupat a přistání.

Samozřejmě jsme ho šli na letiště podpořit a všechno zdokumentovat.

Na letišti jsem se z letáků dozvěděla, že tým Leteckých zážitků nepořádá jen vyhlídkové lety, ale také má něco v záloze navíc. Hlavně pro ty, co si chtějí užít pořádný adrenalin. Takoví nadšenci si mohou zakoupit dárkový poukaz na tandemové seskoky. Je to prý skvělý zážitek. Letadlo vystoupá do určité výšky, pak následuje skok a volný pád. Ale ne dlouho, ani ne minutu a pak se klesá k zemi padákem.

Když to ten můj nadšenec vypráví, tak už vím, co bude další dárek.
Jen doufám, že mě děti nepředběhnou a nezakoupí dárkový poukaz nám oběma. Na nějaké seskoky s padákem se ale vůbec necítím. Na druhou stranu musím říct, že jsem se ani na let balónem necítila a nakonec jsem si ho užila.

Pravdou je také to, že tyto zážitky nám přinesly nové obohacení do života. Za prvé naplnily podstatu dárku, a ještě nám zůstanou záznamy a vzpomínky, které budeme rozhodně vyprávět ještě svým vnoučatům.

Let balonem nebo vyhlídkový let letadlem mohu doporučit. Už vím, o čem to je.

4 komentáře u „Zážitek na celý život“

 1. matylda napsal:

  taky po tom toužím. Třeba se mi to jednou splní 🙂

 2. bobalka napsal:

  Jů, to by se mi líbilo, i let balónem, i vyhlídkový let. Vždycky mě lákaly výšky, a pohled na krajinu z balónu musí být úžasný.

 3. veruska napsal:

  U nás v létě často vidím nad námi letět balón. To je asi tím, že na Seči se tyto lety pořádají a my tu máme také přehradu, tak létají naším směrem.

 4. babicka11 napsal:

  V létě nad námi balon letěl, dokonce jsem stihla si ho vyfotit. Musí to být úžasné, být tak vysoko. Já zas přemýšlela o leteckém simulátoru jako dárek pro vnučku až bude starší a bude mít ještě ráda letadla. Letěla letadlem jen jednou, ale stále o tom mluví a má letadélek už opravdu hodně. Že by se na chvíli sama stala pilotkou – myslím, že by byla už dnes unesená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy